Iako je prethodnu sezonu završio na trećem mestu ATP liste sa samo jednom osvojenom titulom, Zverev smatra da razlika između njega i vodećeg dvojca, Janika Sinera i Karlosa Alkarasa, nije onolika kolikom se prikazuje.
Zverev je istakao da su kritike u njegovoj domovini bile preoštre, s obzirom na zdravstvene poteškoće sa kojima se suočavao tokom godine. Nemac je poručio da mu je prioritet brz povratak u prepoznatljivu formu kako bi ponovo bio ravnopravan konkurent za najveće trofeje.
"U Nemačkoj su moji rezultati u 2025. predstavljeni mnogo negativnije i razočaravajuće nego što su zapravo bili. Gledajući unazad, ponosan sam što sam završio kao treći na svetu uprkos svim fizičkim problemima na koje sam naišao. To nije bio put o kojem sam sanjao, jer mi je bilo nemoguće da osvajam velike titule, ali osećam da ne zaostajem mnogo za Karlosom i Janikom. Samo moram da se vratim na svoj najbolji nivo što je pre moguće", izjavio je Zverev povodom svojih ambicija i poređenja sa Sinerom i Alkarasom.
Uprkos tome što su Alkaras i Siner trenutno viđeni kao "nedodirljivi", treći teniser sveta veruje da uz adekvatnu fizičku pripremu i kontinuitet može vrlo brzo da im parira na terenu.
Mada, realno bi Nemac ruskog porekla više trebalo da se brine da mu treće mesto u svetskom poretku ne uzme Novak Đoković, koji mu diše za vratom.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar