Novak je dobro ušao u meč. Nije preterivao, ali je igrao koliko je morao da bi konstantno stvarao pritisak rivalu. Ipak, kada se gem lomio nije uspevao da dođe do poena.
Propustio je dve brejk lopte u ranom delu meča, a onda je na 4:4 Boržeš imao 15:40. Novaku tada nije radio prvi servis, ali jeste drugi, pa se na to, ali i na nekoliko veoma hrabrih odluka izvukao iz problema.
Otišlo se u taj-brejk, a tu je Srbin pokazao iskustvo i kvalitet i "počistio" rivala za 1-0 posle više od sat vremena igre.
U drugom setu bilo je slično kao u prvom – igrači su bili izjednačeni i nije izgledalo kao da će biti brejka, barem ne lako.
Boržeš je pao tek u jednom gemu, onom na 3:3, a to je Novak uspeo da iskoristi. Nekoliko grešaka Portugalca, pa poslednja na brejk lopti, doneli su brejk koji je odlučio protivnika.
Novak je rutinski prošao kroz svoja dva naredna servis gema i zasluženo prošao u polufinale.
"Veoma naporna bitka. Nuno je igrao na veoma visokom nivou, malo me je iznenadio time koliko je dobro igrao. Bili smo rame uz rame tokom skoro celog meča, samo par poena je odlučilo pobednika večeras. Zaslužuje veliki aplauz!", izjavio je Đoković.
"Ja sam pokušao da se držim sa njim. Uvek pomaže da serviram dobro. Na 4:4 u prvom setu je imao brejk lopte, ali sam se izvukao dobrim servisima, pogotovo drugim servisima. U tim trenucima morate da verujete sebi, mislim da sam odigrao sjajna taj-brejk, a u drugom setu smo obojica imali malo šansi i taj gem kada sam napravio brejk mi je praktično bila jedina prava šansa. Generalno, jako sam zadovoljan partijom večeras i hvala publici na podršci obojici igrača".
Šekil O'Nil i Čarls Barkli su tradicionalno komentarisali dešavanja u NBA ligi u studiju "ESPN-a", a prethodne noći su tema bili Denver Nagetsi i Minesota Timbervulvsi,
Jedna odluka doneta u noći 1991. godine mogla je da preokrene tok evropske košarke – Željko Obradović bio je nadomak Zagreba, ali je umesto igračke epizode izabrao put koji ga je odveo u legendu.
Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su minhenski Bajern rezulltatom 5:4, u prvom meču polufinala Lige šampiona koje nam je donelo najviše golova u toj fazi u istoriji takmičenja.
Tim Nikole Jokića bio je na pragu eliminacije, ali je pred svojim navijačima u "Bol areni" spremio pravi i snažan odgovor "vukovima", nakon tri poraza u nizu i već viđenog kraja sezone.
Šekil O'Nil i Čarls Barkli su tradicionalno komentarisali dešavanja u NBA ligi u studiju "ESPN-a", a prethodne noći su tema bili Denver Nagetsi i Minesota Timbervulvsi,
Jedna odluka doneta u noći 1991. godine mogla je da preokrene tok evropske košarke – Željko Obradović bio je nadomak Zagreba, ali je umesto igračke epizode izabrao put koji ga je odveo u legendu.
Citroenov električni automobil po ceni ispod 15.000 evra imaće isti zadatak kao Citroen 2CV krajem 1940-ih - da ponovo pokrene tražnju kupaca na usporenom evropskom tržištu automobila.
OpenAI i Anthropic su u poslednje vreme u potpunom ratu protiv kineskih firmi da obuče nove AI modele putem upita upućenih javno dostupnim četbotovima i API-jima, što je proces poznat kao "destilacija".
Komentari 10
Pogledaj komentare Pošalji komentar