Ipak, u trećem gemu, Nadala je očigledno sputala svađa sa sudijom Fergusom Marfijem, koji nije uvažio Rafine, može se reći opravdane, zamerke.
Spasao je Nadal potom dve brejk lopte, ali ne i treću, te je Australijanac tako brzo uzvratio ribrejkom.
De Minor je potom režirao i preokret, na savršen način, tako što je oduzeo servis Nadalu bez izgubljenog poena.
Delovalo je da će Aleks slomiti iskusnog protivnika, ali su ga odsudnim trenucima izdali udarci sa osnovne linije, pa je tako Nadal uspeo da se vrati u prvi period.
Usledili su manje-više sigurni servis gemovi na obe strane, te je prvi set morao da bude rešen posle taj-brejka.
Nastavio je Rafa u kontinuitetu da igra dobro, De Minor je bio daleko od bilo kakvog brejka, za razliku od Nadala, koji je meč završio baš tako – ponovnim oduzimanjem servisa Australijancu.
Podsetimo, Rafa je pet puta osvajao Madrid, poslednji 2017. godine.
Tok meča mogli ste da pratite UŽIVO u LIVEBLOGU B92.sport.
Mirko Ocokoljić, glavni trener Partizana na utakmici protiv Bajerna iz Minhena je sumirao utiske nakon pobede u Beogradskoj areni u 14. kolu Evrolige – 92:85.
Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Bosnu i Hercegovinu u Sarajevu rezultatom 74:72 u utakmici drugog kola grupe C kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo 2027. godine.
Sutrašnja sednica Upravnog odbora KK Partizan zakazana za 11 časova biće ključni trenutak za budućnost kluba – ali i za konačnu odluku Željka Obradovića, čiji ostanak ili odlazak drže crno-bele u stanju potpune neizvesnosti.
Rafael Nadal, petostruki osvajač Dejvis kupa sa reprezentacijom Španije, ponovo je pokrenuo debatu o budućnosti takmičenja koje je, od radikalne reforme 2019. godine, izgubilo veliki deo prestiža.
Teniska akademija Novaka Đokovića je jedno vreme, utisak je bio, radila jako dobro. Međutim, na kraju se ispostavilo da je sve bilo kratkog daha i da je projekat završen neuspešno.
Srpska teniserka Olga Danilović ponovo je govorila o tome koliko joj znači podrška i mentorstvo Novaka Đokovića, ističući da je njegov uticaj mnogo veći od pukih saveta na terenu.
I u osmini finala Kupa Srbije nije bio kraj iznenađenjima. Motivisano su delovali klubovi iz Prve lige Srbije, te su pred njima na kolena padali superligaši.
Jedna od najboljih košarkašica Evrope svih vremana i reprezentativka Jugoslavije Razija Mujanović najavila je meč BiH i Srbije u kvalifikacijama za SP 2027.
Postoje trenuci kada sport prestane da bude igra, kada rezultati izblede pred jednom mnogo snažnijom stvari: pred ljudima. I ne, to ne znači da su oni iznad bilo čega. Ko to želi da razume – razumeće.
Komentari 22
Pogledaj komentare Pošalji komentar