Hamad Međedović nije uspeo da se plasira u treće kolo Mastersa u Madridu.

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Profimedia/Mutsu Kawamori/AFLO

Dejvis kup reprezentativac Srbije poražen je od 31. tenisera sveta, Čeha Jiržija Lehečke, 7:5, 6:4 posle tačno 90 minuta igre.

Međedović je u ovom meču spasao osam od 10 brejk lopti protivnika, ali je problem što nije iskoristio nijednu od dve prilike koje su se njemu ukazale.

U početnom setu, Jirži i Hamad su bili veoma izjednačeni, da bi na 5:4 međedović propustio te dve brejk prilike, koje su ujedno bile i set lopte.

Odmah u narednomgemu Lehečka je napravio brejk za 6:5, a potom odservirao za početni set.

Taj dobar zalet iz prvog preneo je i u drugi set i uz brejk na startu stigao do 2:0.

Potom u trećem gemu nije iskoristio šest brejk lopti na servis Međedovića, ali je zato bio siguran kada je servirao.

Do kraja, Čeh je izgubio samo četiri poena na svoj servis i tako se plasirao u treću rundu.

Tamo ga očekuje duel sa 118. igračem sveta, Brazilcem Ćijagom Monteirom koji je iznenadio šestog nosioca, Stefanosa Cicipasa, 6:4, 6:4.