Nova vest
Logo
Tenis 2

12.9.2025.

15:24

Cicipas: "Činim sve da razumem šta se događa sa mnom"

Grčki teniser Stefanos Cicipas (27) "otvorio je dušu" pred novinarima uoči početka Dejvis kup duela između Grčke i Brazila u Atini.

Izvor:B92.Sport

Autor:B92.sport

B92.sport
Cicipas: "Činim sve da razumem šta se događa sa mnom"
Kirill KUDRYAVTSEV / AFP / Profimedia

Priznao je ono što je upadljivo i golom oku već mesecima, da trenutno nije u najboljem psihičkom stanju, što se i te kako odražava na njegove rezultate.


U ovom trenutku, kaže, pokušava da shvati u čemu je problem.

"Činim sve da razumem šta mi se dešava", rekao je Cicipas i naglasio da je posebno zabrinut zbog povrede leđa koju nije sanirao iako je, kako kaže, konsultovao brojne specijaliste.

Više od fizičkog bola ga, ipak, brine njegovo mentalno stanje.

"Psihički, potpuno sam istrošen zbog činjenice da nisam u stanju da igram na najvišem niovu. Iskren da budem, proživeo sem neke zaista neprijatne stvari proteklih nedelja za koje ljudi uopšte ne znaju".

Od aprila Cicipas nije uspeo da se probije dalje od najboljih 16 na nekom od ATP turnria koji je igrao. U međuvremenu je pao na rang listi, pa je sada tek 27.

Na nedavnom US Openu eliminisao ga je Daniel Altmajer u drugoj rundi. 

Neposredno nakon tog poraza ušao je u verbalni duel sa protivnikom, što je bio samo još jedan pokazatelj njegove nemoći, nervoze, gubitka samokontrole i sveobuhvatnog lošeg psihičkog stanja.

Letos, Cicipas je angažovao Gorana Ivaniševića kako bi poboljšao svoje performanse, ali se ta saradnja neslavno okončala - završena je zvanično posle dva meseca. 

Hrvatski trener je o Cicipasu rekao da "nikad nije video nekog igrača u tako lošem stanju".

 

Podeli:

loader

Komentari 2

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu