Nova vest
b92
Tenis 5

3.9.2025.

6:15

Novi rekord Đokovića – stigao je Konorsa FOTO

Iako uz male poteškoće u trećem setu, suvereno je Novak Đoković savladao Tejlora Frica i ostvario plasman u polufinale US opena.

Autor:B92.sport

B92.sport
Novi rekord Đokovića – stigao je Konorsa FOTO
Tanjug/AP Photo/Adam Hunger

Srpski teniser je završio posao za tri sata i 27 minuta pobedom rezultatom 3:1 (6:3, 7:5, 3:6, 6:4).

Ono što je impresivno kod ove pobede jeste podatak da Đoković nikada u karijeri nije izgubio četvrtfinale US opena.

Do sada je u ovoj fazi igrao 14 puta i svih 14 puta je trijumfovao, što je do sada u istoriji tenisa uspelo još samo Džimiju Konorsu.

Sada se srpski as izjednačio sa njim, te etablirao na vrhu još jednog rekorda koji će se još dugo pamtiti.

Novak se prvi put plasirao u polufinale grend slema u Njujorku još 2007. godine.

Pre, a i posle toga, ispadao je 2005, 2006, 2019, 2020. i 2024. pre četvrtfinala.

Uz to, US opena napominje da Đoković sada na tom turniru ima neverovatnih 16:0 protiv američkih tenisera.

Podeli:

Komentari 5

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Aktuelno

"Ne napadajte nas zbog gluposti"

Američki potpredsednik Džej Di Vens oštro je reagovao na način na koji EU sprovodi svoja digitalna pravila (DSA), poručivši da Brisel ne bi trebalo da "napada američke kompanije zbog gluposti".

B92

12:18

2 h

Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu