Nova vest
Tenis 2

3.9.2025.

5:48

Đoković: "Moglo je lako da ode na drugu stranu"

Novak Đoković se plasirao u polufinale US opena, a nakon pobede nad Tejlorom Fricom na terenu "Artur Eša" stadiona je sumirao prve utiske.

Autor:B92.sport

B92.sport
Đoković: "Moglo je lako da ode na drugu stranu"
Tanjug/AP Photo/Adam Hunger

Đoković je tokom meča, a posebno u trećem setu, "ratovao" sa njujorškom publikom, koja ga je konstantno provocirala, ometala i čak proslavljala njegove promašene prve servise.

Ipak, na kraju je odao priznanje Fricu na izuzetnoj borbi i dobrom turniru.

"Iskreno, ne znam. Bio je neizvestan meč. Mogao je lako da ode na drugu stranu. Spasao sam važne poene u drugom setu, a u ovakvom meču nekoliko poena odlučuje pobednika. Na sreću, ti poeni su bili na mojoj strani. Ovaj poslednji gem je bio neverovatno napet i težak za Frica da ga završi, ali bio je ovo sjajan turnir za njega", rekao je Đoković.

"Nisam se osećao da dominiram sa osnovne linije. U par genova sam pokušavao samo da ostanem u životu. Nije lako igrati protiv njega, ali na kraju sam zadovoljan zbog borbe koju sam pružio, zbog srca koje sam pokazao i uživam".

Đoković je stigao da završi meč taman u danu kada je njegova ćerka proslavila 8. rođendan.

"Da, ostalo je još 20 minuta do ponoći, ovo je veliki poklon za nju. Ples na kraju je bio za nju, a ona će sutra reći kako je izgledao. "Soda pop" je ime pesme, klinci je obožavaju. Mi kod kuće pravimo različite koreografije i nadam se da je će ova zadovoljiti", zaključio je Novak u izjavu sa terena.

Podeli:

Komentari 2

Podeli:

Tenis

Đoković "otpisan" FOTO

Iako iza sebe nema takmičarski meč od pre četiri meseca, Karlos Alkaras uoči početka US Opena uživa najveće poverenje tržišta prognoza. Španac je prema poslednjim podacima "Polymarketa" označen kao prvi kandidat za osvajanje poslednjeg Grend slema u sezoni.

B92.sport

8:30

51 min

U fokusu

Vidi sve
Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu