Nova vest
Tenis 0

13.8.2025.

18:15

Venus Vilijams sa 45 godina na US Openu

Američka teniserka Venus Vilijams dobila je danas specijalnu pozivnicu organizatora za učešće na Otvorenom prvenstvu SAD u Njujorku.

Autor:B92.sport

B92.sport
Venus Vilijams sa 45 godina na US Openu
EPA/CJ GUNTHER

Američka 45-godišnja teniserka biće najstarija takmičarka u singlu još od 1981. godine, kada je Rene Ričards učestvovala kao 47-godišnjakinja, navela je Međunarodna teniska federacija.

Vilijams je osvojila sedam grend slem titula, od kojih dve na US Openu, 2000. i 2001. godine. Sa mlađom sestrom Serenom osvojila je 14 grend slem titula u dublu, a ima i dva grend slema u mešovitom dublu.

Takmičenje na poslednjem grend slem turniru u sezoni počinje 24. avgusta u Njujorku.

Pre toga, 19. i 20. avgusta održaće se takmičenje mešovitih dublova, prema novom formatu sa 16 timova.

Podeli:

Komentari 0

Podeli:

Tenis

Lola napredovala, Sabalenka i dalje prva

Najbolje rangirana srpska teniserka Lola Radivojević napredovala je za tri pozicije na WTA listi i trenutno je 147. teniserka sveta sa 520 bodova, dok je Arina Sabalenka ostala prva sa 9.090.

Tanjug

13:05

3 min

U fokusu

Vidi sve
Partizan

Nula

Partizan je sezonu 2025/26 završio bez osvojenog trofeja. Od šokantnog odlaska Željka Obradovića u novembru, preko uspona i padova tokom godine, do poraza od Dubaija u finalu ABA lige – analiza sezone crno-belih.

Iva Jevtić

9:15

9 d

Partizan

Poslednji voz

Četvrta utakmica finala ABA lige donosi duel Partizana i Dubaija u Beogradu. Dubai vodi 2:1 u seriji, a crno-beli pred svojim navijačima traže pobedu i izjednačenje u borbi za titulu.

Iva Jevtić

8:30

10 d

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu