Ni svetski broj 1 Siner, ni broj 2 Alkaras nisu igrali mečeve još od finala Vimbldona prošlog meseca, u kojem je Italijan slavio u četiri seta.
Obojica su se povukla sa turnira u Kanadi, poput Novaka Đokovića, koji ne igra ni u Sinsinatiju.
Siner dolazi u Sinsinati kao branilac titule, nakon što je prošlog leta savladao Frensisa Tijafoa u finalu, i ima, po mišljenju mnogih, lakši žreb u poređenju sa Alkarasom.
Kao i svih 32 nosioca, Siner je slobodan u prvom kolu, a turnir će započeti u drugom protiv kvalifikanta ili Čeha Vita Koprive.
Četvorostruki Grend slem šampion je projektovan da u trećem kolu igra protiv 30. nosioca Gabrijela Dijala, a zatim bi u osmini finala mogao da se sastane sa 13. nosiocem Tomijem Polom, koji se još uvek oporavlja od povrede zadobijene na Rolan Garosu.
EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER
U četvrtfinalu, Siner bi mogao da igra protiv sunarodnika i osmog nosioca Lorenca Musetija, koji je u lošoj formi još od povrede u polufinalu Rolan Garosa u junu i od tada je zabeležio samo jednu pobedu.
Museti se nalazi u zanimljivom delu žreba, pre potencijalnog susreta sa Sinerom, mogao bi da igra i protiv 25. nosioca Stefanosa Cicipasa, kao i 11. nosioca Kaspera Ruda, dvojice tenisera koji se takođe muče ove sezone.
U gornjoj polovini žreba nalazi se i četvrti nosilac i svetski broj 4 Tejlor Fric, koji je projektovani rival Janika Sinera u polufinalu.
Fric bi mogao da se u drugom kolu sastane sa šampionom iz 2022. Bornom Ćorićem, a u trećem sa nezgodnim 31. nosiocem Lorencom Sonegom.
Amerikanac Tejlor Fric bi u četvrtom kolu mogao da se suoči s dodatnim izazovima, jer ga tamo potencijalno čekaju 15. nosilac Flavio Koboli, 17. nosilac Alehandro Davidovič Fokina ili talentovani Žoao Fonseka.
EPA-EFE/JOEL CARRETT
Ako Fric uspe da prođe do četvrtfinala, mogao bi se suočiti sa 10. nosiocem Frensisom Tijafoom ili 7. nosiocem Holgerom Runeom.
Zanimljivo, Tijafo, koji je bio vicešampion 2024. godine, i Rune su prošle godine odigrali uzbudljivo polufinale u tri seta, a sada bi mogli da se sastanu već u četvrtom kolu.
Donju polovinu žreba predvodi drugi nosilac Karlos Alkaras, koji juri svoju prvu titulu u Sinsinatiju.
Španac je 2023. godine imao meč loptu u epskom finalu protiv Novaka Đokovića, ali je poražen, dok je 2024. neočekivano eliminisan već u drugom kolu od Gaela Monfisa.
Sada će Alkaras započeti kampanju za 2025. protiv boljeg iz duela Matija Beluči - Damir Džumhur, dok ga u trećem kolu može čekati 26. nosilac Talon Grikspor.
U četvrtom kolu moguć je izazov u vidu 16. nosioca i osvajača Majamija Jakuba Menšika, dok bi ga u četvrtfinalu mogao čekati šesti nosilac Aleks de Minor.
Američka skijaška legenda Lindzi Von doživela je težak pad u spustu na Zimskim olimpijskim igrama u Milanu i Kortini, a prema rečima francuskih stručnjaka, primarni cilj sada je spasavanje noge.
Nikola Jokić i Džamal Marej zagrejali su se za nastupe na Ol-star vikendu tako što su predvodili Denver Nagetse do pobede nad Memfis Grizlisima rezultatom 122:116 u noći između srede i četvrtka.
Crvena zvezda je ostala bez velikog brejka u Pireju – Olimpijakos je slavio 92:86 u 28. kolu Evrolige, a trener Saša Obradović poručio je da je njegov tim skupo platio sitne greške protiv kandidata za Fajnal-for.
Novak Đoković, koji je prvi put uživo pratio utakmicu između Olimpijakosa i Crvene zvezde u Pireju, izjavio je da je atmosfera na meču prevazišla sva njegova očekivanja.
Košarkaši Partizana su upisali pobedu nad ekipom Dubaija u 18. kolu ABA lige rezultatom 86:76. Ipak, ovaj trijumf nije bio dovoljan crno-belima da zauzmu prvo mesto na tabeli pred Top 8 fazu.
Pitanje budućnosti evropske košarke ponovo je u fokusu zbog interesovanja NBA lige da proširi svoj uticaj na evropsko tržište. O potencijalnom projektu, koji bi mogao značajno da utiče na postojeći sistem takmičenja, govorio je i Miško Ražnatović.
Novak Đoković, koji je prvi put uživo pratio utakmicu između Olimpijakosa i Crvene zvezde u Pireju, izjavio je da je atmosfera na meču prevazišla sva njegova očekivanja.
Košarkaši Partizana od 20 sati i 30 minuta dočekuju ekipu Real Madrida u meču 28. kola Evrolige, a ovo je sve što treba da znate o predstojećem susretu.
Crvena zvezda je imala meč u rukama, kontrolisala ritam veći deo meča i odbranom držala Makabi ispod svog proseka, ali je sve stalo u poslednji napad, gde je Džordan Nvora promašio pobedu.
Saobraćajna policija sprovodiće od danas do 22. februara akciju pojačane kontrole saobraćaja na teritoriji Srbije u cilju očuvanja bezbednosti saobraćaja tokom predstojećih praznika.
Funkcija Rewind u Tinderu, koja vraća poslednji potez, dostupna je samo uz plaćenu pretplatu - što često vodi do impulsne kupovine Tinder Plus, Gold ili Platinum paketa. Šta kad želite da je otkažete?
Komentari 3
Pogledaj komentare Pošalji komentar