Tenis 2

17.4.2024.

21:35

De Minor dobio protivnika u osmini finala VIDEO

Francuz Artur Fis plasirao se u osminu finala turnira Serije ATP 500 u Barseloni.

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Profimedia

On je u drugoj rundi savladao 66. igrača sveta, Nemca Danijela Altmajera, 6:4, 1:6, 6:1.

Fisu, koji je na turnir stigao kao 36. na svetskoj listi trebalo je za pobedu 107 minuta, a u narednom kolu igraće protiv Aleksa de Minora koji je ranije bio bolji od Rafaela Nadala, 7:5, 6:1.

Francuzu je za početni set koji je dobio rezultatom 6:4 bio dovoljan brejk koji je napravio u početnom gemu.

Altmajer je sjajno uzvratio u drugom setu, uz dva brejka stigao do velikih 5:0, da bi do izjednačenja stigao posle 6:1.

I umesto da nastavi tako, potpuno je stao, videli smo kopiju drugog seta, ali je ovog puta to uradio Fis koji je lako došao do 6:1 i pobede.