Nova vest
Tenis 4

15.7.2025.

20:44

Kraj višegodišnje sage: Bivša britanska No.1 suspendovana na četiri godine

Britanska teniserka Tara Mur suspendovana je na četiri godine zbog dopinga, nakon što je pre 18 meseci bila oslobođena optužbi.

Autor:B92.sport

B92.sport
Kraj višegodišnje sage: Bivša britanska No.1 suspendovana na četiri godine
Zac Goodwin / PA Images / Profimedia

Sud za sportsku arbitražu je podržao žalbu Međunarodne teniske agencije za integritet, a četvorogodišnja suspenzija će biti umanjena za 19 meseci koje je Mur već "odradila".

Mur je prvobitno bila suspendovana u maju 2022. godine, u trenutku kada je bila najbolja britanska dubl igračica, nakon što je utvrđeno da je bila pozitivna na anaboličke steroide tokom turnira u Bogoti.

U decembru 2023. godine je nezavisno telo utvrdilo da je meso koje je Mur pojela krivo za pozitiva rezultat, te je oslobodilo krivice.

Tenisu se vratila u aprilu 2024. godine, ali nije uspela ponovo da se vine u sam vrh. Uglavnom je nastupala na čelendžerima.

Najveći uspesi od tada su joj plasmani u glavni žreb Vimbldona i US Opena prošle, odnosno Australijan opena ove godine.

U skladu sa novom odlukom, na teren se neće vraćati sve do početka 2028. godine.

Tokom prvobitne suspenzije je upala u velike finasijske poteškoće. Dugovala je 200.000 funti samo za troškove suđenja. 

Podeli:

Komentari 4

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Aktuelno

Audi strahuje zbog Trampa

Najavljeno povećanje američkih carina na uvoz automobila iz EU predstavljalo bi značajan teret za Audi, izjavio je finansijski direktor te kompanije Jirgen Ritersberger.

Tanjug

9:56

1 h

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu