Novak otvorio dušu: "Boli me jer nisam voljen kao Rafa i Rodžer"
Ceo svet je saglasan da su Rodžer Federer, Rafael Nadal i Novak Đoković činili najsjajniju trojku svetskog tenisa, ali vlada mišljenje da su prva dvojica ipak više favorizovana u odnosu na Srbina.
Takvo mišljenje deli i sam Đoković, koji je u intervjuu za švajcarski sajt "20min.ch" otkrio da ga je takav stav planete povredio.
"Nikada nisam bio toliko voljen kao Federer i Nadal jer nije trebalo da budem tamo. Bio sam mališan, treći koji je došao i rekao da će biti broj 1. Mnogima se to nije svidelo", počeo je Đoković.
"Ponašao sam se i dalje sam se osećao kao neželjeno dete. Pitao sam se zašto je to tako. Povredilo me je. Onda sam mislio da će me navijači prihvatiti ako se ponašam drugačije. Ali ni to nije bio slučaj".
Tanjug/AP Photo/Thibault Camus
"Nikada nisam bio toliko voljen kao Federer i Nadal jer nisam trebalo da budem tamo. Bio sam mališan, treći koji je došao i rekao: 'Biću broj jedan'. Mnogima se to nije svidelo".
Istakao je da nikada nije lošu reč rekao o Federeru ili Nadalu, niti će.
"Samo zato što je neko moj najveći rival ne znači da mu želim zlo, da ga mrzim ili da želim da uradim bilo šta drugo na terenu da ga pobedim. Borili smo se za pobedu, a bolji igrač je pobedio", poručio je Đoković, pa zaključio:
"Oduvek sam poštovao i njega i Federera; nikada nisam rekao nijednu lošu reč o njima i nikada neću. Divio sam im se i još uvek ih poštujem. Ali sam se uvek bolje slagao sa Nadalom".
Novak Djokovic says it hurt him that he wasn’t as loved as Roger & Rafa, ‘I was never as loved as Federer & Nadal because I wasn't supposed to be there. I was the little guy, the 3rd guy who came & said I'm going to be #1.. Many people didn't like that’
Igrače Partizana nije demoralisao mali broj navijača u Areni, svega nešto preko 10.000 je bio u najvećoj dvorani na Balkanu u utorak veče, ali su svi kući otišli zadovoljni.
Iako Apple važi za jednu od najbezbednijih tvrđava u svetu tehnologije, novi izveštaji sugerišu da su hakeri pronašli novi način da "provale" u određene iPhone modele.
Iako su Microsoft i Google odavno digli ruke od starijih verzija Windows operativnih sistema, kompanija Mozilla odlučila je da pruži ruku spasa onima koji se još uvek ne odriču "sedmice" i "osmice".
Komentari 31
Pogledaj komentare Pošalji komentar