Albanci udarili na Novaka Đokovića: "On koji često objavljuje stavove protiv Kosova..."
Najbolji srpski teniser Novak Đoković se našao na udaru albanskih medija nakon njegovog oglašavanja posle utakmice Albanija – Srbija odigrane u Tirani.
Srpski teniser Novak Đoković osvrnuo se na sinoćni meč u Tirani gde su fudbaleri Srbije i Albanije odigrali bez golova (0:0) na početku kvalifikacija "orlova" za Mundijal 2026. godine.
U atmosferi punoj provokacija domaćih navijača, fudbaleri dva tima su bili na nivou što je primetio i Novak.
On je na društvenim mrežama podelio fotografiju, tačnije njih tri u jednoj, na kojima se jasno videlo da su fudbaleri Srbije i Albanije ovaj meč shvatili isključivo kao sport.
Centralno mesto na njoj zauzimaju Đimšiti i Vlahović, nakon što je kapiten domaćeg tima pomogao napadaču Juventusa kog su mučili grčevi.
"Poštovanje i fer-plej je uvek mogućnost! Veliko bravo za oba tima na ponašanju", napisao je Đoković u opisu te fotografije.
Povodom toga se sada oglasio i albanski portal "Telegrafi" koji je vređao srpskog asa zbog pomenutog poteza.
"Reprezentacija Srbije je u Tirani dočekana toliko srdačno da je čak dobila i čestitke od jednog ultranacionaliste poput Novaka Đokovića.
Srpski teniser, koji inače često objavljuje stavove protiv Kosova, pohvalio je obe reprezentacije nakon utakmice bez golova (0:0) odigrane na stadionu Er Albanija.
Đoković je podelio nekoliko fotografija na kojima se vide albanski fudbaleri kako se ponašaju korektno prema srpskim igračima.
Naravno, takvo ponašanje dolazi od civilizovanog naroda kakvi su Albanci, jer je u Srbiji, pre devet godina, izostalo poštovanje domaćina i bilo je prisutno samo divljačko ponašanje.
Srpski nacionalista sada hvali ponašanje s utakmice od sinoć, ali je pre devet godina imao drugačije reči, kada je podržavao nasilje i agresiju srpskih navijača i policije u Beogradu prema albanskim fudbalerima.
U svakom slučaju, srpski nacionalista sada ima vremena da piše i gleda fudbal, s obzirom na to da je u svojoj profesiji – tenisu – eliminisan u polufinalu Rolan Garosa od italijanskog tenisera Sinera", piše u tekstu na albanskom portalu "Telegrafi".
Srpski reprezentativac Alen Kujundžić osvojio je titulu svetskog šampiona u seniorskoj pojedinačnoj konkurenciji na prvenstvu sveta u kuglanju, koje je završeno 6. juna u austrijskom gradu Švac.
Legendarni francuski trener Arsen Venger uveren je da Didije Dešan ima dovoljno iskustva da pronađe idealan balans u napadu reprezentacije Francuske i odvede "trikolore" do titule na Svetskom prvenstvu 2026. godine.
Predlog da se u MotoGP-u tokom treninga broj motora po vozaču smanji sa dva na jedan izazvao je ozbiljne potrese u padoku, zbog mogućih dalekosežnih posledica na svim nivoima sporta.
Fudbalska reprezentacija Srbije pretrpela je težak poraz u prijateljskoj utakmici odigranoj u Toluki, a meč su obeležila dva autogola izabranika Veljka Paunovića.
Košarkaši Partizana su doživeli i drugi poraz od ekipe Dubaija u finalnoj seriji ABA lige – ovoga puta je domaćin iz UAE slavio sa 86:81 i poveo sa 2-0.
Nekada 13. teniser sveta Nik Kirjos ostvario je prvu pobedu na ATP turu još od marta 2025. godine, pošto je na startu turnira u Štutgartu savladao Francuza Korentana Mutea rezultatom 6:3, 6:4.
Legendarni francuski trener Arsen Venger uveren je da Didije Dešan ima dovoljno iskustva da pronađe idealan balans u napadu reprezentacije Francuske i odvede "trikolore" do titule na Svetskom prvenstvu 2026. godine.
Kako se bliži početak Svetskog prvenstva, najveća fudbalska "groznica" u ovdašnjem regionu zahvata Bosnu i Hercegovinu, koja se priprema za svoj drugi Mundijal u istoriji.
Partizan dočekuje Dubai u trećoj utakmici finala ABA lige sa imperativom pobede nakon zaostatka od 0:2 u seriji. Analiziramo ključne statistike, formu ekipa, najvažnije igrače i šanse crno-belih da produže borbu za titulu.
Automobilska okupljanja trebalo bi da budu prilika za druženje i razmenu zajedničke strasti prema automobilima. Međutim, ponekad završe u sukobu sa zakonom, što je bio slučaj i ovde.
Meksiko je dugo jedan od najvećih centara za proizvodnju automobila, u kom fabrike imaju gotovo svi veliki proizvođači. Sada bi mogli da dobiju i prvi ozbiljan domaći brend, pod nazivom Olinia.
Letnje vrućine u Nemačkoj ponovo su otvorile problem starijih betonskih deonica autoputeva, zbog čega su vlasti na pojedinim pravcima uvele privremena ograničenja brzine.
Telegram je predstavio potpuno novu aplikaciju za Apple Watch, čime se vraća na Apple platformu za pametne satove nekoliko godina nakon što je ukinuo prethodnu verziju.
Ukrajina želi da višestruko poveća proizvodnju vojnih dronova i tvrdi da bi uz dodatnu finansijsku podršku saveznika mogla da proizvodi čak 20 miliona bespilotnih letelica godišnje.
Komentari 22
Pogledaj komentare Pošalji komentar