Nova vest
b92
Tenis 1

5.6.2025.

9:00

Đoković nadahnut: "Srpski tenis to zaslužuje!"

Srpski teniser Novak Đoković čestitao je Aleksandri Krunić na plasmanu u polufinale Rolan Garosa.

Đoković nadahnut: "Srpski tenis to zaslužuje!"
Tanjug/AP Photo/Aurelien Morissard

Đoković se plasirao u polufinale muškog singla, dok je Krunićeva ranije u toku dana ušla u polufinale dubla, svoje prvo u karijeri.

Novak je čestitao sunarodnici, pa se osvrnuo i na uspeh Olge Danilović, koja je došla do četvrtfinala dubla.

"Čestitam, video sam je, čestitao sam joj i Olga je bila u četvrtfinalu, Krunić je prošla u polufinale, imala je povrede, ona je već duže vreme veteran na turu, igra i singl i dubl", rekao je Đoković srpskim novinarima u Parizu.

Najveći svih vremena se osvrnuo i na ženski srpski tenis i reprezentaciju, koju predvodi njegov novi trener.

"To su sjajne vesti i za Dušana Vemića koji je selektor, FED kup, da vidi devojke da igraju dobro. Nadam se da će se FED kup vratiti u Svetsku grupu. Imamo made, perspektivne igračice, Luna Vujović je tu, Teodora Kostović, još mlade i perspektivne igračice imamo i to su dobre vesti za naš tenis. Potrebno je", rekao je Novak i nastavio u dahu:

"Olga se probija, u 30 je na svetu. Da vidimo jednu ili više igračica u vrhu u singlu, to zaslužuje srpski tenis, iamli smo Anu i Jelenu koje su bile šampionke, broj jedan na svetu, nadam se da će sve to da se odvija kako treba i želim joj sreću u polufinalu".

Krunićeva u paru sa Danilinom polufinale RG igra u petak, kad i Novak.

Izvor: b92.sport/LN

Podeli:

Komentari 1

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu