Nova vest
Tenis 2

1.6.2025.

13:35

Vicešampionka Rolan Garosa propustila tri meč lopte, pa ispala

Ukrajinska teniserka Elina Svitolina eliminisala je aktuelnu vicešampionku Džasmin Paolini sa Rolan Garosa – 4:6, 7:6 (6), 6:1.

Autor:B92.sport

B92.sport
Vicešampionka Rolan Garosa propustila tri meč lopte, pa ispala
EPA-EFE/YOAN VALAT

Svitolina je režirala veliki preokret na "Šatrijeu", spasivši u drugom setu tri set lopte.

Ukrajinka je tako i na drugom grend slemu u godini stigla do četvrtfinala, gde će igrati sa boljom iz duela Iga Švjontek – Elena Ribakina.

Svitolina je u prva dva seta, u oba navrata, po dva puta imala brejk zaostatka, samo što se epilog razlikovao.

Paolini ju je u 10. gemu prvog seta slomila novim brejkom, dok je u drugom setu Svitolina u 10. gemu spasila dve meč lopte, u taj-brejku još jednu, te uspela da izbori odlučujući set (8:6).

Treći set je, takođe, obilovao brejkovima. Svitolina je napravila tri, Paolini jedan, te je pobednik bio jasan.

Svitolina je obezbedila 13. četvrtfinale grend slema u karijeri, a od 2015. samo je Serena Vilijams imala više (16).

Podeli:

Komentari 2

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Euroleague

Neka bude za Duleta

Partizan dočekuje Žalgiris u 37. kolu Evrolige nakon što je preminuo legendarni Duško Vujošević – kompletna analiza meča, statistika, kvote, izjave aktera i informacije gde gledati prenos uživo.

Iva Jevtić

10:30

2 d

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu