Dugo smo je čekali da ispuni očekivanja koja je javnost nepravedno nametnula na nju još kada je bila tinejdžerka.
Nadali smo se, a molbe su nam konačno uslišene u poslednjih nekoliko godina, kada je Olga krenula da na momente pruža partije kakve je i sama do tada sanjala.
Treće kolo Rolan Garosa 2023. godine, pa četvrto sezonu kasnije, a onda i prva titula posle dugo vremena u Gvangdžou... Zatim četvrto kolo Australijan opena ove godine, finale Ruena, a sada opet treća runda u Parizu.
Sada je naletela na Arinu Sabalenku, bez premca najbolju teniserku planete i prvu favoritkinju za osvajanje titule, pa joj se ne može mnogo zameriti uprkos porazu od 6:2, 6:3.
Istina je, Olga je mogla i morala bolje – a najbitnije da je mogla.
Osetila je i Sabalenka šta sve može da pogodi 24-godišnja Srpkinja, ali i kako ume da se brani, da ispali raketu iz prvog servisa, ali i da napravi duple i neiznuđene kada joj je to najmanje potrebno.
"Olga je odigrala sjajno, kao Top 10 igračica, i sigurna sam da će to jednoga dana i biti", rekla je Beloruskinja posle meča.
Danilovićeva je na Rolan Garosu, u dve pobede protiv Lejle Fernandes(2-0) i Danijel Kolins(2-1) pokazala da do trijumfa može da dođe na dva različita načina – i kada igra odlično i kada joj ne ide baš najbolje.
Protiv Sabalenke ovo drugo nije bilo dovoljno, a ni u trenucima kada je prikazivala ovaj prvi način, to nije u potpunosti urodilo plodom. Jer – Sabalenka.
Ono što odgovorno mogu da tvrdim je da bi Olga, da je igrala protiv koje god druge teniserka – da, pa i Ige Švjontek – imala jako dobre šanse da pobedi, pa vrlo moguće i prošla u novo četvrto kolo.
Nažalost, danas ćemo morati da se zadovoljimo sticanjem novog velikog iskustva i prvog igranja na "Šatrijeu" – i to protiv svetskog broja 1.
Tim Henman, nekadašnji četvrti igrač sveta, nije bio u potpunosti saglasan sa stavom Matsa Vilandera oko toga ko bi trebalo da postane novi trener Karlosa Alkarasa.
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
U dvorištu olimpijskog šampiona ne pomaže ni kada dođete sa evropskim i svetskim oreolom, jer ako je Srbija rešena da pobedi najbolje - to će se i desiti.
Evropsko prvenstvo u Beogradu otvoreno je jasnom porukom branioca titule – Španija je stigla spremna da dominira i da nastavi niz medalja osvojenih na EP.
Direktor Olivije Fransoa smatra da gradski automobili nemaju realnu potrebu da idu brže od zakonskog ograničenja. Kako ističe, prosečna maksimalna dozvoljena brzina u Evropi iznosi oko 118 km/h.
Komentari 21
Pogledaj komentare Pošalji komentar