Praktično da nema igrača na Rolan Garosukoji nema neku lepu uspomenu iz neke, barem kratke interakcije sa Novakom Đokovićem.
Zbog toga se njegovo ime može čuti i na konferencijama za medije raznih igrača koji sami od sebe to pominju, bez da ih je iko išta pitao.
Tako je Jakub Menšik rekao da je pokušao da diriguje publikom koja mu je zviždala -- baš kao što je Novak to prethodno radio -- dok je Saša Zverev kazao da "nije on Novak Đoković pa da nema uspone i padove".
Srpskom asu to imponuje, normalno, pogotovo kada dolazi od ljudi koji su i njemu dragi.
"Momke koje si imenovao, jako ih poštujem i cenim i gotivim, oni su teniseri koji su u vrhu, Saša pogotovo, Menšik se probija, znamo da sam trenirao sa njim da sam mu bio mentor neko vreme. I oni znaju. Ne samo ovako pred vama u javnosti, da ne hvališem sebe ili nudim, uvek im nudim i sebe u svlačionici i njihovom timu, da kada god treba pomoć za nešto, da sam tu", rekao je Đoković srpskim novinarima u Parizu i nastavio:
"Drugačije je kada si rival i kada si aktivan i kada nisi. Da se dele najveće intime ili procesi razmišljanja u kontekstu toga kada si na terenu, rivali smo. Svakako sam se trudio da budem na raspolaganju mladim momcima i bilo kome. Godi mi, laska mi, prija mi da me spominju u pozitivnom kontekstu. Napominjao sam ranije da je jedna od mojih želja i ambicija da ostavim legat iza sebe koji u tom smislu inspiriše druge tenisere ne samo načinom na koji igram i šta sam postigao. To kakav sam kao osoba, ponašanje i ono što sam uradio za sport i način života, nešto što mogu da izvuku iz svega toga, srce mi je puno, motiviše me. Voleo bih, vidim u nekim situacijama da se to dešava, drago mi je zbog toga".
"Ne mislim da je to sada nešto što mi pomaže protiv njih, iskreno, mislim da to njih više motiviše da me pobede. Ako se ugledaju na mene i ako su me stavili na pijedestal, da tako kažem, hoće tog nekog svog idola da pobede i da nahrane sebe i svoj ego i ostalo. To je normalno apsolutno. Ne mislim da to ima nekog pozitivnog uticaja ili olakšavajućih okolnosti, drago mi je. Nadal je isto bio tema poslednjih par dana zbog ceremonije i pozdravljanja. Nas trojica, četvorica, bićemo spominjani od ovih trenutnih i mlađih generacija, zaslužili smo to. S obzirom da smo uradili to za sport", objasnio nam je Đoković.
Nemački teniser Aleksander Zverev nije bio iznenađen teniskim nivoom koji je Novak Đoković pokazao u njihovom međusobnom okršaju u četvrtfinalu Rolan Garosa.
NBA liga pokušava da reši problem "tankovanja" sistema da ekipe namerno gube da bi imale što bolji pik na draftu, a čini se da predloženo rešenje stvara još veće probleme.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar