Iako deluje bizarno, stvarno je tako -- Međedović je u prvom kolu ovogodišnjeg Rolan Garosa savladao Kamila Mahjšaka i time prvi put prošao u drugo kolo nekog Slema.
"Zadovoljan sam jako svojim nastupom, mislim da je dosta stvari išlo onako kao sam zamišljao. Mali pad u trećem setu, neizbežno je kada se igraju dugi mečevi. Ostao sam bizu, imao je set loptu, nije uzeo, svom srećom. Ma, budala, lud čovek, neverovatno, nisam znao da sam odservirao 215 km/h na taj drugi servis", rekao je Međedović srpskim novinarima u Parizu.
Odlično je Pazarac igrao tokom celog meča, ali je sredinom trećeg seta doživeo mali pad -- i mentalno, i fizički.
"Da, da, to je nešto na šta su svi navikli koji me gledaju, trudio sam se da bude što manje. Nije lako, posebno kada vodiš 2:0, tako si blizu, a tako daleko, moglo je da ode u četvrti set. Ja sam neko ko nema puno iskustva sa grend slemovima, imao sam dva-tri u glavnom žrebu. Pokušavam da razumem kako sve funkcioniše, drugačije je od drugih turnira. Trudio sam se da se vratim sa tom drekom, moje standardno", rekao je Hamad, koji je u jednom trenutku morao da usmrti jednu pčelu koja ga je napala.
"Pčea htela da me ubode, bila je samoodbrana", objasnio je uz osmeh.
B92.sport
Bio je u više navrata tokom meča ljut na sebe Hamad, pa je pored psovki sebi i zadao jedan udarac u lice. Pitao ga je otac da li mu je dobro zub u jednom trenutku, na šta je odgovorio sa: "Mislim da sam ga malo dislocirao".
"To je šala, mao sam se udario, da se ne bi drao i primetio, malo sam sebe razbudio, dobro je sve je okej".
Pored kritika sebi, bilo je i dosta komunikacije sa svojim boksom, koji od ove sezone predvodi španski stručnjak Horhe Agire.
"Dešavalo se u puno momenata da me trener isprovocira da bih živnuo malo i da bih se digao, danas to nije bio slučaj, najvažnija je podrška i prave reči. Ne može niko da zna šta da kaže, ponekad je provokacija dobra, naljutim se na njih i bolje odigram. Nešto najvažnije je to, ne osećaš se da si sam i to je najvažnija podrška".
U ovom meču imao je dilemu -- na jednoj strani tribina su mu sedeli otac i tim, a na drugoj majka i sestre.
"Uglavnom sam bio okrenut prema timu, ali u nekim situacijama kada sam ljut na trenera jer mi nešto nije rekao, onda se okrenem prema porodici i balans", objasnio nam je Hame.
B92.sport/Luka Nikolić
Međedoviću je definitivno sada laknulo, jer više ne mora da juri prvu pobedu na slemovima, a do druge će doći ako savlada boljeg iz okršaja Aleks Mikelsen - Huan Manuel Serundolo.
"Znam obojicu, Serundolo mi je bio rival u kvalifikacijama prošle godine, poznajem obojicu, Serundolo je dobar šljakaš, ovaj igra jako dobro, meč je otvoren", kratko je analizirao Hame.
Za kraj, sumirao je utiske prve pobede.
"Naravno da je olakšanje prva pobeda na slemovima, bio sam blizu više puta, malo sam se plašio mogućeg prekida zbog kiše, samo jedan je bio meč bez kiše. Vimbldon isto, igrali smo 16 dana prvo kolo. Puno mi znači iskreno, verujem u sebe, znam da nije nerealno da prođem prvo kolo na grend slemu", rekao je Međedović srpskim novinarima u Parizu i otkrio nam jednu zanimljivu anegdotu o tome kako se mentalno priprema:
"Posle svakog seta otvaram svesku i pročitam par rečenica. Na svakom je pisalo sad ovaj set ćuti narednih pet šest gemova. Ako ću ja da ćutim, onda ti pričaj -- mala šala između nas", podvukao je Hamad.
Kamil Majchrzak zakończył swoją tegoroczną przygodę z Roland Garros na pierwszej rundzie.
Hamad Medjedović pokonał naszego reprezentanta 6:3, 6:3, 7:6(2) i odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w głównej drabince wielkoszlemowych zmagań.
Partizan je ovog proleća postao hit na evropskom rukometnom tržištu, a dolazak selektora Srbije Raula Gonzalesa na klupu jasno je pokazao da crno-beli planiraju da igraju Ligu šampiona od septembra.
Prema poslednjoj izjavi Novaka Đokovića koju je dao posle poraza od Dina Prižmića u Rimu – najbolji srpski teniser nije najoptimističniji kada je u pitanju predstojeći Rolan Garos.
Trener košarkaša Crvene zvezde Saša Obradović burno je reagovao posle poraza svog tima od Partizana rezultatom 78:89 u drugoj utakmici polufinalne serije ABA lige.
Košarkaši Crvene zvezde savladali su Cedevita Olimpiju (95:86) u majstorici četvrtfinala ABA lige i tako se plasirali u polufinale, gde ih očekuje okršaj sa Partizanom.
Košarkaški klub Crvena zveda malo pred ponoć se oglasio povodom izjave trenera Cedevita Olimpije Zvezdana Mitrovića date nakon majstorice četvrtfinala plej-ofa ABA lige.
Trener košarkaša Crvene zvezde Saša Obradović burno je reagovao posle poraza svog tima od Partizana rezultatom 78:89 u drugoj utakmici polufinalne serije ABA lige.
Kako je kontroverzni Vil Vejd zbog praznog rostera odlučio da "baci" pet miliona dolara na bivšeg pleja Partizana Jama Madara i zašto mu preti administrativna rampa od strane NCAA?
Nekoliko minuta pre kraja utakmice za treće mesto, trener Šoprona traži izmenu. Ka aut liniji ide broj 32, a parket poslednji put u karijeri napušta Jelena Bruks.
Licitira se sa imenima klubova gde bi Vasilije Novičić mogao da nastavi karijeru, a da je sve veoma blizu, najavio je sportski direktor IMT-a Predrag Govedarica.
Najava drugog meča polufinala ABA lige između Crvene zvezde i Partizana. Partizan vodi 1:0 u seriji i ima prednost nakon pobede 100:94 u prvom meču, dok crveno-beli traže izjednačenje i produžetak serije.
Volvo Cars priprema novi potpuno električni EX60 za modelsku 2027. godinu, a prvi testovi pokazuju da ovaj SUV ubrzava primetno brže nego što navode fabričke specifikacije.
Novi ruski teretni kamion Ural-80 konačno ulazi u ozbiljniju proizvodnju, nakon što je godinama prikazivan samo na sajmovima i specijalizovanim izložbama.
Google donosi korisnicima Androida opciju zbog koje su Apple fanovi godinama hvalili svoj ekosistem - besprekoran kontinuitet i prebacivanje aplikacija sa jednog uređaja na drugi u realnom vremenu.
Mesecima unazad, prevaranti koriste propust koji im omogućava da šalju spam mejlove sa interne Microsoft adrese koja se obično koristi za legitimna obaveštenja o nalozima.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar