Janik Siner uskoro završava tromesečnu suspenziju zbog doping slučaja koji je početkom 2024. godine uzdrmao teniski svet.
Italijanski teniser je bio pozitivan na klostebol tokom turnira u Indijan Velsu – i to u dva navrata. Prvobitno oslobođen optužbi, kasnije je ipak kažnjen i suspendovan na tri meseca.
Povratak na teren za Sinera zakazan je praktično u savršenom trenutku – neposredno pred Masters u Rimu i Rolan Garos, što je izazvalo različite reakcije u teniskoj javnosti.
Novak Đoković je tom prilikom poručio da bi svi igrači trebalo da imaju jednak tretman, aludirajući na to da bogatiji teniseri imaju bolji pravni tim i pristup resursima koji im omogućavaju da izbegnu strože sankcije.
S druge strane, Rafael Nadal izneo je potpuno suprotan stav. U razgovoru za CNN stao je u odbranu Italijana.
"Nemam jasno mišljenje jer nemam sve dostupne informacije. Ali, pre svega verujem 100% da je Janik Siner nevin. Ne mislim da je hteo da uradi nešto što nije dozvoljeno, zato mu 100% verujem. Ne mislim da je dobijao poseban tretman sada jer je prvi teniser sveta, po mom razumevanju i shvatanju."
Španski as takođe je izrazio poverenje u antidoping sistem, iako su mnogi u teniskim krugovima počeli da sumnjaju u njegovu nepristrasnost.
"Verujem u proces, prolazio sam kroz sve te testove 20 godina, znam koliko su strogi za svaki potez i verujem u to. Ne mogu da kažem nešto drugo i da verujem u nešto drugo, mislim da je najvažnije na kraju da sve bude fer", rekao je Nadal.
Neizvesnost oko budućnosti evropske klupske košarke i dalje traje, a generalni direktor Fenerbahčea Derja Janijer otkrio je da šampion Evrope još nije doneo konačnu odluku o tome u kom će takmičenju igrati u narednim godinama.
U sredu se u pojavila spekulacija da bi Kosta Kondić, košarkaš Dubaija, mogao da pojača Partizan u narednoj sezoni. Međutim, ubrzo je stigla reakcija koja to demantuje.
Dok su navijači iščekivali početak drugog poluvremena evroligaškog duela između Crvene zvezde i Fenerbahčea u Beogradskoj areni, svetla u hali su se iznenada prigušila.
Crvena zvezda je u 31. kolu Evrolige odmerila snage sa Fenerbahčeom u još jednom meču koji je privukao pažnju ljubitelja košarke. Sada je red na vas – čitaoce!
Trenutno je era kada u tenisu dominiraju Italijan Janik Siner i Španac Karlos Alkaras, a Danil Medvedev je u razgovoru za "ATP" govorio o odnosu snaga na vrhu, ali je spomenuo i "veliku trojku".
Dvostruka pobeda nad Interom, one protiv Atletika i Sitija, jesu bile čuvene, slavne i nezaboravne, ali ova protiv Portugalaca u prvoj utakmici 1/8 finala Lige šampiona bila je zaista nešto posebno.
Jedan od glavnih razloga dolaska Pokuševskog u Partizan je Željko Obradović. Legendarni trener je u međuvremenu napustio Humsku. "Mislim da on nije zaslužio onako da ode kao veličina, kao čovek, kao trener", rekao je Aleksej.
Dešavanja u Fudbalskom klubu Partizan prethodnih meseci dosegla su granice bizarnosti, jer odluke koje se donose, nije preterivanje, nadmašuju i haos koji je za sobom ostavila prethodna uprava.
Aplikacija za upoznavanje Bumble pokušava da reši problem zamora od beskonačnog "svajpovanja" koji sve više pogađa generaciju Z. Rešenje dolazi u vidu AI asistenta pod nazivom Bee.
Truecaller je pokrenuo funkciju koja omogućava jednoj osobi da postane admin porodične grupe, prima obaveštenja o sumnjivim pozivima upućenim drugim članovima, pa čak i da prekine poziv u njihovo ime.
Sukob na Bliskom istoku traje nedeljama, a tenzije se ne smiruju. Naravno, niko ne zna dokle će rat trajati, a mi smo pitali ChatGPT da vidimo šta će reći. Odgovor pročitajte u nastavku.
Komentari 13
Pogledaj komentare Pošalji komentar