Nova vest
Tenis 3

28.4.2025.

13:12

Maloletna Ruskinja ispisala istoriju tenisa

Ruska teniserka Mira Andrejeva napravila je fantastičan uspeh.

Autor:B92.sport

B92.sport
Maloletna Ruskinja ispisala istoriju tenisa
EPA-EFE/YOAN VALAT

Mira Andrejeva je u ponedeljak ubedljivo pobedila Juliju Starodubcevu sa 2-0 u setovima, rezultatom 6:1, 6:4 i plasirala se u osminu finala WTA turnira u Madridu.

Sedma teniserka sveta je posao završila za 94 minuta i čeka je duel sa Kori "Koko" Gof.

Mira je postala najmlađa teniserka koja je pobedila deset mečeva na jednom WTA turniru još od 2009. godine i to je učinila dan pre svog 18. rođendana.

Dakle, Mira Andrejeva je kao maloletna tenisreka, sa 17 godina, ispisala istoriju sporta.

Podeli:

Komentari 3

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Partizan

Nula

Partizan je sezonu 2025/26 završio bez osvojenog trofeja. Od šokantnog odlaska Željka Obradovića u novembru, preko uspona i padova tokom godine, do poraza od Dubaija u finalu ABA lige – analiza sezone crno-belih.

Iva Jevtić

9:15

8 d

Partizan

Poslednji voz

Četvrta utakmica finala ABA lige donosi duel Partizana i Dubaija u Beogradu. Dubai vodi 2:1 u seriji, a crno-beli pred svojim navijačima traže pobedu i izjednačenje u borbi za titulu.

Iva Jevtić

8:30

10 d

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu