Nova vest
Tenis 8

14.4.2025.

18:07

Međedović "preživeo" – spasao set loptu, pa okrenuo Francuza

Srpski teniser Hamad Međedović plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Barseloni, pošto je u prvom kolu pobedio Francuza Đovanija Mpetšija Perikara rezultatom 7:5, 7:6 (8:6).

Izvor: Tanjug

Međedović "preživeo" – spasao set loptu, pa okrenuo Francuza
Judit Cartiel/SPP / imago sportfotodienst / Profimedia

Meč je trajao sat i 47 minuta. Mpetši Perikar je 34. teniser sveta, dok je Međedović 72. igrač na ATP listi.

Srpski teniser je osvojio prvi set nakon što je napravio brejk u 11. gemu.

U drugom setu su oba tenisera zadržala svoj servis, Međedović je zatim u taj-brejku spasio set loptu, a potom napravio preokret i došao do pobede.

Međedović će u drugom kolu igrati protiv pobednika meča između Norvežanina Kaspera Ruda i Kolumbijca Danijela Galana.

ATP turnir u Barseloni igra se za nagradni fond od 2.889.200 evra.

Podeli:

Komentari 8

Podeli:

Tenis

Šok u Madridu: Ispala Sabalenka! VIDEO

Amerikanka Hejli Baptist priredila je najveće iznenađenje dosadašnjeg toka turnira u Madridu, pošto je u četvrtfinalu eliminisala prvu teniserku sveta Arinu Sabalenku 2:6, 6:2, 7:6 (8:6), posle više od dva i po časa velike borbe.

B92.sport

23:09

2 h

U fokusu

Vidi sve
Partizan

Parti(zan)brejkersi

Kao pred svaki plej-of "večiti" derbi u prethodnih osam godina, ni ove nema mnogo neizvesnosti oko pitanja šampiona, ali će po prvi put Crvena zvezda titulu moći da proslavi baš protiv Partizana.

Stefan Smuđa

10:29

2 d

Aktuelno

Počeo "tehnološki sukob veka"

Suosnivači kompanije OpenAI, američki milijarder Ilon Mask i izvršni direktor pomenute kompanije Sem Altman, pojavili su se danas na početku suđenja u Kaliforniji.

Tanjug

18:48

6 h

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu