"Jasno je da je neverovatan osećaj biti ovde. Gledam ovaj turnir otkad sam bio mladić, gledam sve šampione koji su igrali na ovom velikom terenu. Izuzetno mnogo mi znači ovo, iskreno, što sam uspeo ovde da postanem šampion. Nisam razmišljao o tome sve do poslednje lopte", rekao je Drejper posle meča.
Veliki zaokret napravio je 23-godišnji Englez u Indijan Velsu – ove godine je pobedio Alkarasa i osvojio titulu, a prošle u prvoj rundi izgubio od Kristofera O'Konela.
"Prošle godine sam izgubio ovde i osećao sam se baš nekomforno dok sam igrao. Mučio sam se baš sa servisom, nisam osećao da kontrolišem loptu. Takođe, mentalno samo se pogubio u tom meču prošle godine, tako da sam znao da je dolazak ove godine izazovan – ne samo za mene, već i za mnoge druge igrače. Mislim da Tejlor (Fric) i Karlos (Alkaraz) igraju vrlo agresivno forhendom, serviraju odlično i kako su mečevi prolazili, to sam sve više imao samopouzdanja u ovim uslovima", rekao je emotivni Drejper i nastavio:
"Danas sam se trudio da se oslonim na svoje vrline. Mislim da sam dobro servirao, da sam dobro koristio forhend i odskok koji lopta dobija jer – kada se ovde osetiš nekomforno, to nije lep osećaj, može da izgleda prilično ružno. Ponosan sam na način na koji sam prihvatio uslove i odigrao kako sam odigrao".
Od ponedeljka sedmi teniser sveta nije krio emocije koje su prolazile kroz njega.
"Treniram svaki dan, žrtvujem se, tu su moj tim, porodica… Uložio sam godine rada, gledao ovaj turnir na TV-u, gledao najbolje na svetu. Biti deo svega toga… Kada sam osvojio svoju prvu titulu, nisam bio skroz u tom trenutku, probao sam sada da upijem što više toga, da stvarno osetim te emocije. Kada sam kleknuo, hteo sam sve da upijem, da osetim intenzitet emocija, to za šta sam tako naporno radio", podvukao je Džek Drejper.
Nedeljni vaterpolo klasik u okviru drugog kruga Evropskog prvenstva u Beogradu pripao je Srbiji koja je u pravom raspucavanju savladala Mađarsku rezultatom 15:14.
Vaterpolisti Srbije su izgubili od selekcije Crne Gore u poslednjem meču druge faze Evropskog prvenstva rezultatom 13:15. Ovaj poraz ne znači ništa za "delfine" s obzirom na to da su već kao prvoplasirani iz grupe E obezbedili polufinale.
Crnogorski fudbaler, Milutin Osmajić ponovo je u centru pažnje na Ostrvu, nakon što je sinoć, u duelu Prestona i Hala u 28. kolu Čempionšipa, dobio crveni karton.
Hamad Međedović završio je nastup na Australijan openu u drugom kolu, porazom od Aleksa De Minora, ali je duel sa šestim igračem sveta za mladog srpskog tenisera predstavljao veliko iskustvo i važnu lekciju za nastavak karijere.
Crnogorski fudbaler, Milutin Osmajić ponovo je u centru pažnje na Ostrvu, nakon što je sinoć, u duelu Prestona i Hala u 28. kolu Čempionšipa, dobio crveni karton.
Derbi druge faze Evropskog prvenstva u Beogradu između Srbije i Mađarske (15:14) bio je sve ono što vaterpolo u svom najboljem izdanju jeste – fizički zahtevan, taktički bogat, neizvestan do poslednjeg napada.
U utakmici punoj oscilacija, propuštenih prilika i teških odluka, daleko od savršenstva, tim Saše Obradovića je u ključnim momentima pokazao mentalnu čvrstinu i velikom borbom došao do pobede.
Instagram testira promenu koja bi mogla iz korena da izmeni način na koji koristimo ovu aplikaciju. Fokus više nije na broju pratilaca, već na onome što Meta naziva "stvarnim vezama".
Ako ne možete da se odlučite između Sony, Microsoft ili Nintendo tabora, jedna kineska jutjuberka ima rešenje koje će vas oduševiti, pod uslovom da ste vešti sa lemilicom.
Baterija je večita boljka kod iPhone uređaja, naročito nakon što ga koristite neko vreme - zbog toga je svaki savet kako da vam ostane koji procenat više dragocen.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar