Bolji od osvajača 24 Grend slem titule u drugom kolu je bio Botik van de Zandshulp rezultatom 6:2, 3:6, 6:1.
Posle eliminacije u prvom meču u Dohi u meču protiv Matea Beretinija, Novak se vratio u "Teniski raj" gde je titulu osvajao čak pet puta, ali od poslednjeg 2017. godine ne beleži dobre rezultate.
Tako je bilo i prošle godine kada ga je eliminisao Luka Nardi, a ponovilo se i ove kada je bolji bio holandski teniser, inače "laki luzer" koji je ispao u kvalifikacijama za prvi Masters u sezoni. Baš kao i italijanski teniser prošle sezone.
"Laki luzer" je bila poruka koju je Botik napisao na objektivu TV kamere, nakon što je pokvario Novakov jubilej – 500. meč na Mastersu.
Ne samo da je pukim slučajem završio na turniru, već je imao sreću i u prvom kolu protiv povređenog Nika Kirjosa, a onda odlučio da se za svu tu netraženu sreću oduži i potpuno zasluženo slavi protiv Novaka u njihovom drugom međusobnom okršaju (prvi pripao srpskom teniseru).
Iako smo izlizali tu frazu, ali od Novaka smo dobili pravu "Džekil i Hajd" predstavu negde između prvog i trećeg, odnosno drugog seta.
Ponajviše u pogledu njegovog govora tela koje je bilo u skladu sa onim što je pružao na terenu.
Nespremnog je Van de Zandshulp uhvatio Novaka kada je već u njegovom drugom servis gemu stigao do 0:40, potom brejka, pa duplog brejka i na kraju i do čitavog seta, pre nego što je protivnik stigao da se "opasulji".
Nije bilo ni onih prepoznatljivih izliva sprskog tenisera kada mu ide loše, a posle kojih mu bude bolje, te je sve slutilo na brzu i šokantnu eliminaciju.
Uspeo je da se konsoliduje u drugom setu i gotovo istom merom vrati Holanđaninu, ali će na kraju platiti cenu nepotrebnih grešaka.
Nekoliko ih je napravio kada je Botiku dao prilike za brejk, a tek da ne pričamo koliko je neupotrebljenih smečeva bilo.
Kako je prošao drugi set tako je i Novak zapao u nešto što bismo sa daljine mogli da okarakterišemo apatijom, bez njemu svojstvene borbenosti ni u naznakama.
Sve to brine više nego ovaj poraz na početku novog pohoda ka 100. tituli koja uporno izmiče.
Van de Zandshulp će u narednom kolu igrati protiv Fransiska Serundola, dok će Đoković priliku za 100. trofej morati da potraži na nekom drugom turniru.
Meč ste mogli da pratite putem bloga B92.sporta.
Završeno
23:46
2:6, 6:3, 1:6
Indijan Vels, 2. kolo
SET
Đoković
1
Van de Zandšulp
2
01:43
2:6, 6:3, 1:6 – Kraj!
Bolji od Novaka Đokovića u drugom kolu je bio Botik van de Zandšulp rezultatom 6:2, 3:6, 6:1.
01:42
Dve meč lopte za Van de Zandšulpa
Sam finiš susreta.
01:35
2:6, 6:3, 1:5 – Dupli brejk Botika
Totalno poražen izgleda Novak sada, kao da više ni sam ne veruje da nada postoji.
Van de Zandšulp će servirati za prolaz dalje.
01:34
2:6, 6:3, 1:4 – Potvrda brejka
Još jedan nedorečen gem za Đokovića.
Izazvao je protivnika, stigao do izjednačenja, ali poslednjeg koraka nije bilo.
Govor tela srpskog tenisera ne obećava.
Holanađanin potvrđuje brejk i još dva mu nedostaju za prolaz dalje.
01:29
2:6, 6:3, 1:3 – Kako se iz ovoga izvući?
Botik prvi stiže do brejka u trećem setu.
Velika greška Đokovića dovela je do 0:30 i velike prilike za protivnika koja se izrodila u brejk šanse.
Prvu je nekako Novak spasao posle još jednog klimavog smeča, ali kod drugog nije bilo leka.
Holanđanin ga je lobovao, a nemoćni srpski teniser nije ni krenuo ka toj lopti.
Rvačka reprezentacija Srbije u grčko-rimskom stilu osvojila je treće mesto u ekipnoj konkurenciji na međunarodnom turniru u Rumuniji na kom je učestvovalo 15 zemalja.
Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Hapoel Ber Ševe rezultatom 1:0 u mađarskom Sombathelju, u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.
Trener Crvene zvezde Dejan Stanković nije krio razočaranje posle poraza od Hapoel Ber Ševe (1:0) u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.
"Najviše me je impresioniralo to što je vrlo brzo stavila tačku na jednu vrhunsku karijeru u skoku udalj i sa neverovatnom željom krenula u nove izazove u novoj disciplini", kaže Goran Obradović.
Peregryn GT-R sa 700 KS i centralno postavljenim V8 motorom želi da se suprotstavi Chevroletu Corvette ZR1, uz znatno manju masu, siroviji karakter i proizvodnju u maloj seriji.
BMW iz 1977. godine sa samo 14.500 pređenih kilometara proveo je više od četiri decenije kod prvog vlasnika. Danas izgleda gotovo kao da je upravo izašao iz fabrike.
Britanska pravila mogla bi da budu jednostavnija za vozače automobila sa automatskim menjačem. Predlog je da za prelazak na manuelni menjač bude dovoljan samo jedan čas obuke.
Hakerska grupa Kimsuki razvila je sopstvene AI alate za analiziranje ukradenih podataka, pravljenje opasnijih fišing kampanja i pisanje zlonamernog koda.
Komentari 126
Pogledaj komentare Pošalji komentar