Nova vest
Logo
Tenis 5

28.2.2025.

16:46

Nadalov "bivši" bolji i od Đokovića i od Alkarasa

Feliks Ože-Alijasim, kanadski teniser kojem je do pre nekoliko godina glavni trener bio Toni Nadal, iza sebe ima fenomenalnu sezonu, treću najbolju u tenisu trenutno.

Autor:B92.sport

B92.sport
Nadalov "bivši" bolji i od Đokovića i od Alkarasa
Profimedia

Ože-Alijasim je sezonu počeo titulom u Adelejdu, zatim je usledilo podizanje trofeja u Monpeljeu i polufinale Dohe, a sada je u velikom finalu Dubaija.

Do istog je došao pobedom nad kvalifikantom Kventinom Alisom, posle preokreta (5:7, 6:4, 6:3).

I dalje tek dvadesetčetvorogodišnji Kanađanin je loše počeo duel i prvi set je mogao i dosta ranije da izgubi, ali se sredinom drugog potpuno probudio.

Imao je visoki Francuz svoje šanse, ali je Feliks bio bolji u praktično svim ključnim momentima i na kraju zasluženo pobedio.

On je time dospeo do 18. mesta ATP rang liste, ali je i zadržao treće u Trci za Završni turnir u Torinu.

Šampion Australijan opena, suspendovani Janik Siner, prvi je sa 2.000 bodova, finalista iz Melburna Saša Zverev ima 1.555, a Ože-Alijasim je trenutno na 1.135.

Šansu da dodatno napreduje i iza sebe ostavi Karlosa Alkarasa (četvrti, 1.000) i Novaka Đokovića (sedmi, 850) imaće u subotu, kada će do treće titule u sezoni pokušati da dođe protiv boljeg iz duela Grikspor - Cicipas.

Vredi podsetiti da Feliks već ima sedam titula u karijeri, čime je, od igrača rođenih 2000. godine ili kasnije, treći u istoriji, iza samo Sinera (19) i Alkarasa (16).

Podeli:

Komentari 5

Podeli:

NBA

NBA suspendovala Gobera

Košarkaš Minesote Rubi Gober suspendovan je na jedan meč, objavio je izvršni potpredsednik i šef košarkaških operacija NBA lige Džejms Džons, saopšteno je na zvaničnom sajtu takmičenja.

B92.sport

17:00

23 min

U fokusu

Vidi sve
Aktuelno

Srušio se X

Platforma X (bivši Twitter) postala je nedostupna korisnicima širom sveta.

B92.net

15:35

1 h

Aktuelno

SAD zapretile Velikoj Britaniji

Sjedinjene Američke Države upozorile su britanske vlasti nakon što je regulator Ofcom pokrenuo istragu protiv društvene mreže X, u vlasništvu Ilona Maska, zbog AI alata Grok.

B92.net

14:00

3 h

Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu