Đoković i Verdasko bili su bolji sa 6:1, 6:1 posle samo 50 minuta tenisa, nadmašivši sva očekivanja.
Koliko je ovo neverovatan rezultat bio jasno govori to da Srbin i Španac – koji, inače, zbirno imaju 78 godina – nisu bili ni blizu favorita pred ovaj duel.
Ovo je bila njihova prva zajednička pobeda u karijeri, ali i prvi meč još od 2007. godine kada su sa 2-0 poraženi na startu Mastersa u Monte Karlu.
U 2. kolu Dohe igraće sa drugim nosiocima, Heliovarom i Patenom, koji su osvojili Australijan open pre mesec dana.
Djokovic & Verdasco d. Bublik & Khachanov 6-1 6-1 in Doha
Fernando keeps his career alive with a win alongside Novak.
A special way to say goodbye to the sport.
Tennis will miss him, but for now, he lives to fight another day.
Miran početak duela trajao je puna dva gema, nakon čega smo odmah krenuli da gledamo rapsodiju srpsko-španskog para.
Jedan, drugi, pa onda i treći gem – niko u Dohi nije verovao šta se dešava na Grendstendu 3, jer je na semaforu stajalo 6:1.
Nije razlog ovog rezultata bilo to što su Karen i Aleksander ispucavali svaku drugu lopticu u aut, već su Novak i Fernando stvarno igrali sjajan tenis, kao da su uveliko uigrani par.
I pored ovakvog rezultata, očekivalo se da Rus i bivši Rus podignu nivo igre u drugom setu, ali to se nije desilo.
Novak je igrao odlično, ali je najviše iznenadio Verdasko, koji je, uprkos tome što je u 42. godini života i ovo mu je poslednji turnir pred penziju, igrao gotovo savršeno.
Novi brejk, pa onda još jedan – i Srbin i Španac su osvojili i deseti gem zaredom.
Konačno su Bublik i Hačanov uspeli da nekako prekinu seriju rivala i smanje na 5:1, ali su gem kasnije morali da krenu da pakuju rekete.
"Možda bih posle ovog meča danas trebalo odmah da se povučem, da ne igram drugo kolo... Najbolji osećaj ikada. Ne znam ima li šta bolje od ovoga danas. Hvala vam puno što ste došli. Vidimo se u sredu!".
Vaterpolo reprezentacija Srbije ostvarila je pobedu i u trećoj utakmici grupe C Evropskog prvenstva u Beogradu, ovog puta protiv Izraela rezultatom 19:9.
Košarkaši Dubaija nastavili su savršenu seriju u ABA ligi i iz Rumunije se vratili sa ubedljivom pobedom. Ekipa Jurice Golemca slavila je protiv Kluža rezultatom 110:93, upisala 12. trijumf u isto toliko mečeva i ostala jedina neporažena u regionu.
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
Fudbalski klub Partizan uspešno je prebrodio januarski UEFA monitoring i izbeći će suspenziju iz evropskih takmičenja, kao i zabranu dovođenja novih igrača, ali ponovo uz veliku pomoć države Srbije.
Košarkaši Dubaija nastavili su savršenu seriju u ABA ligi i iz Rumunije se vratili sa ubedljivom pobedom. Ekipa Jurice Golemca slavila je protiv Kluža rezultatom 110:93, upisala 12. trijumf u isto toliko mečeva i ostala jedina neporažena u regionu.
Pod svodom Beogradske arene u nedelju (20.30) bićemo svedoci novog vaterpolo klasika između Srbije i Mađarske, meča koji može da donese kartu za polufinale EP.
Odluka je doneta nakon istrage koja je pokazala da je GM, preko svoje ćerke-kompanije OnStar, prikupljao osetljive podatke bez izričitog pristanka korisnika.
Nastavljamo sa postprazničnim "paketićem" testova, a ovog puta predstavljamo vrlo zanimljiv primerak - najjeftiniji električni automobil na našem tržištu, Avantier Commuter.
Nakon vesti o gašenju aplikacije Microsoft Lens, tehnološki gigant iz Redmonda planira da ukloni još jednu korisnu opciju iz svog internet pregledača Edge.
Komentari 11
Pogledaj komentare Pošalji komentar