Projekat "Nacionalni centar za edukaciju u sportu 2024", čiji je nosilac Fakultet za sport Univerziteta „Union – Nikola Tesla“ pod pokroviteljstvom Ministarstva sporta Republike Srbije, okončan je panel diskusijom u Beogradu.
Održano je ukupno 10 edukativnih seminara u 10 gradova i opština, gde su se sa sportistima, sportskim stručnjacima i stručnjacima u sportu družili eminentni univerzitetski profesori, kao i naši najbolji sportisti.
Amfiteatar Fakulteta za sport je bio mali da primi sve zainteresovane. Završnoj panel diskusiji je ime Ministarstva sporta prisustvovao Marko Kešelj, državni sekretar.
Fakultet za sport
"Bio je ovo jedan sjajan projekat, koji smo na najbolji mogući način realizovali sa Fakultetom za sport. Prošli smo kroz deset gradova i verujem pomogli edukaciji svih ljudi, koji su uključeni u sport. Fakultet za sport se pokazao kao pouzdan partner i radujem se našoj saradnji u budućim projektima. Hvala svima koji su učestvovali“, istakao je Marko Kešelj.
Prisutne je u ime grada Beograda pozdravio Lazar Marić, član gradskog veća, a Bojan Sekulić predsednik Saveta Fakulteta za sport, posebno je zahvalio profesorima, koji su nosili ovaj projekat.
"Najveću zahvalnost dugujemo našim nastavnicima prof. dr Milici Vukašinović Vesić i prof. dr Vladimiru Koprivici, koji su bili u svih deset gradova. Takođe tu je sa nama olimpijska šampionka Zorana Arunović, a opravdano je odsutna njena sestra i trener Jelena Arunović, koja je takođe bila na nekoliko tribina. Kroz ovakve akcije doprinosimo razvoju sporta i verujem da ćemo i u budućnosti raditi na tome sa svim institucijama sporta u našoj državi“, rekao je Bojan Sekulić.
Fakultet za sport
Projekat "Nacionalni centar za edukaciju u sportu 2024“ se realizovao u Vršcu, Ubu, Somboru, Vrnjačkoj Banji, Vladičinom Hanu, Nišu, Negotinu, Prijepolju i Beogradu.
Predstavnicima sportskih saveza ovih opština i gradova uručene su plakete. Pređeno je više od 3.600 kilometara, a na tribinama je bilo preko hiljadu učesnika.
Govornici na panelu u Beogradu bili su prof. dr Milica Vukašinović Vesić, prof. dr Vladimir Koprivica i Zorana Arunović.
Dvoje vrhunskih stručnjaka uz olimpijsku šampionku kroz razgovor sa učesnicima tribine govorili su o problemima srpskog sporta i šta treba uraditi da bi i u budućnosti stvorili osnovu za vrhunske domete.
"Mislim da je problem što kod mladih generacija nema „gladi“ za uspehom. Potrebno je mnogo odricanja da bi se došlo na vrh, a malo je njih koji su spremni na to. Ne postoje prečice za medalje, iza svega mora da stoji naporan rad. Moramo da nađemo način da to objasnimo generacijama sportista koje dolaze“, rekla je između ostalog olimpijska šampionka Zorana Arunović.
Košarkaši San Antonio Sparsa nastavili su sjajnu seriju pobeda, pošto su ubedljivo savladali Los Anđeles Kliperse rezultatom 118:99 i tako stigli do 11. uzastopnog trijumfa i to bez Viktora Vembanjame u sastavu.
Vlade Đurović, nekadašnji trener košarkaša Zvezde, analizirao je drugi evroligaški "večiti" derbi ocenivši da je Partizan stigao do zaslužene pobede (89:82).
Učinak po segmentima igre i individualne brojke ogolile su prednost Partizana u odlučujućim trenucima u derbiju i pobedi nad Zvezdom u 35. kolu Evrolige.
Fudbaleri Srbije poraženi su od Španije (3:0) u prijateljskom meču koji je rivalu poslužio kao zagrevanje za Mundijal. "Orlova" tamo neće biti, ali je ovo bila idealana prilika za ozbiljan test kvaliteta našeg tima.
Fudbaler Rade Krunić i rukometašica Aleksandra Stamenić proglašeni su za najbolje sportiste Sportskog društva Crvena zvezda za 2025. godinu, dok su u konkurenciji klubova najbolji Mačevalački i Bokserski klub.
Košarkaši San Antonio Sparsa nastavili su sjajnu seriju pobeda, pošto su ubedljivo savladali Los Anđeles Kliperse rezultatom 118:99 i tako stigli do 11. uzastopnog trijumfa i to bez Viktora Vembanjame u sastavu.
Vlade Đurović, nekadašnji trener košarkaša Zvezde, analizirao je drugi evroligaški "večiti" derbi ocenivši da je Partizan stigao do zaslužene pobede (89:82).
Učinak po segmentima igre i individualne brojke ogolile su prednost Partizana u odlučujućim trenucima u derbiju i pobedi nad Zvezdom u 35. kolu Evrolige.
Učinak po segmentima igre i individualne brojke ogolile su prednost Partizana u odlučujućim trenucima u derbiju i pobedi nad Zvezdom u 35. kolu Evrolige.
Kadeti Srbije nisu uspeli da obezbede plasman na Evropsko prvenstvo, ali su bili pravi kada je bilo najpotrebnije i kupili su sebi kartu za Mundijalito u Kataru.
Beograd će ovog četvrtka opet biti epicentar evroligaške košarke, jer kada se sastaju Crvena zvezda i Partizan, malo šta zanima ljubitelje ovog sporta kao duel večitih rivala.
Meč Srbije protiv Saudijske Arabije bio je u punom značenju te reči – provera, jer smo videli i dobre i loše stvari, a one će sigurno dati smernice za dalji razvoj plana selektora Veljka Paunovića.
Nova generacija Volkswagen Atlasa predstavljena je u SAD. Donosi značajan iskorak u odnosu na prethodnika, koji je često bio okarakterisan kao "prosečan" u segmentu.
Kompanija Kia zvanično je otpočela proizvodnju novog električnog modela EV2, čime je označen važan korak u strategiji elektrifikacije brenda na evropskom tlu.
Još u januaru, Google je najavio talas AI funkcija za Gmail, uključujući nekoliko alata koji postaju dostupni svima besplatno. Opcija koja sve zanima, međutim, košta papreno.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar