Održano je treće kolo Nacionalne serije u planinskom trčanju i državno prvenstvo za juniore.
Izvor: Tara ultra trejl
Tara ultra trejl
Peto izdanje Tara ultra trejla održano je 6. jula na atraktivnim terenima planine Tara i ova trka je bila centralna manifestacija novog događaja Tara ultra outdoor festa, čiji je cilj bio da promoviše sportove na otvorenom i aktivnosti u prirodi.
Na trci je učestvovalo oko 400 takmičara iz 13 zemalja, a mogli su da izaberu jednu od tri staze: TUT 12 – 13 km sa 650 metara uspona, TUT 28 – 29 km sa 1550 metara uspona i TUT 62 – 62 km i 3000 metara uspona. Start svih trka je bio kod srednjovekovnog manastira Rača, a cilj u Bajinoj Bašti u dvorištu OŠ „Sveti Sava“.
U zoni cilja svi posetioci su mogli da se oprobaju u streličarstvu, arčeri tagu, disk golfu, poligonu spretnosti i zip lajnu. Održane su, takođe i planinarska i ekološka radionica, kao i trka za najmlađe, popularni Tutić, u kojoj je učestvovalo više od 100 dece.
Trka srednje dužine TUT 28 bila je 3. kolo Nacionalne serije u planinskom trčanju Planinarskog saveza Srbije, a najkraća TUT 12 državno prvenstvo u planinskom trčanju PSS za juniore, kao i 2. kolo Nacionalne juniorske serije.
Tara ultra trejl
Slavko Panić iz PSK „Pobeda” iz Beograda zadržao je maksimalni učinak i upisao je i treću pobedu na isto toliko trka. Stazu od 29 km prešao je za 2:39:25 sata i bio je ispred drugoplasiranog Nemanje Raškovića (PEK „Gora” Kragujevac) koji je rezultatom 2:45:19 treći put osvojio srebro. Na postolju za treće mesto našao se Valentin Vergilijuš iz PK „Železničar – Inđija” vremenom 2:46:06.
Nakon trijumfa na početku sezone u trci Nebeski visovi Mina Kosanović (PK „Tara” Bajina Bašta) je propustila drugu trku na Goču i Stolovima, a sada je na domaćem terenu trijumfovala rezultatom 2:53:58. Posle druge pozicije, a potom pobede u Kraljevu, Ljiljana Krasić (PSK „Mosor” Niš) je sada osvojila srebro (2:56:58), a Viktorija Keler („Železničar-Inđija”) je bila treća rezultatom 3:18:08 i to joj je drugo postolje nakon drugog mesta na Kraljevskoj trci.
Tara ultra trejl
Državni prvaci u juniorskoj kategoriji postali su Viktor Prčić iz PSK „Spartak” Subotica, koji je stazu od 13 km pretrčao za 1:19:22 sat i Mina Belaćević, članica PSD „Ćira” Lajkovac pošto je na cilj stigla za 1:25:30. Vicešampioni su Viktor Avramović (PK „Tara” Bajina Bašta) rezultatom 1:31:38 i Ena Belaćević („Ćira”) vremenom 1:26:08, dok su bronzana odličja pripala Ognjenu Kuliću iz PTU „Kozomor” Kosjerić (1:38:57) i Ivi Vasić, takođe iz PSD „Ćira” (1:31:26).
Ekipno je najbolji bio PK „Železničar-Inđija“, drugo mesto osvojio je PK „Tara“ Bajina Bašta, a treći je bio PSK „Mosor“ Niš.
Ostala su još dva kola do kraja sezone. Suva trejl će se održati 24. avgusta i biće to državno seniorsko prvenstvo, a Rtanj vertikal 6. oktobra.
Kalendar 2024.
- 20. april, Nebeski visovi, Zlatibor (21 km 1400D+ seniori i 10 km 500D+ juniori)
- 22. jun, Ultramaraton Stolovi (65 km 3300D+ seniori)
- 6. jul, Tara ultra trail (29 km 1550D+ seniori i 13 km 650D+ državno prvenstvo za juniore)
- 24. avgust, Suva trail (45 km 2600D+ državno prvenstvo za seniore i 16 km 900D+ juniori)
- 6. oktobar, Rtanj vertical (3,7 km 1250D+ seniori)
Samo četiri dana nakon početka ruske invazije na Ukrajinu, 28. februara 2022. godine, FIFA i UEFA suspendovale su sve ruske reprezentacije i klubove iz međunarodnih takmičenja "do daljeg".
Zanimljiv transfer je na pomolu u Premijer ligi – austrijski trener Oliver Glasner blizu je dogovora o trogodišnjem ugovoru sa Notingem Forestom, prenijeli su britanski mediji.
Fudbaleri Bosne i Hercegovine eliminisani su 1/16 finala Svetskog prvenstva u fudbalu, nakon meča protiv SAD u kom je domaćin u predgrađu San Franciska rezultatom 2:0.
Savez za rekreaciju i fitnes Srbije i ove godine, peti put uzastopno, biće organizator veoma ambicioznog projekta pod nazivom #BEACTIVE DAY, koji predstavlja deo Evropske nedelje sporta.
Samo četiri dana nakon početka ruske invazije na Ukrajinu, 28. februara 2022. godine, FIFA i UEFA suspendovale su sve ruske reprezentacije i klubove iz međunarodnih takmičenja "do daljeg".
Od spektakularnog dolaska 2018. i šampionske titule 2020. do predaje ključeva franšize Luki Dončiću – analiza jednog od najvažnijih perioda u modernoj istoriji Lejkersa.
Posle pet uzastopnih sezona među evropskom košarkaškom elitom, Monako je završio svoje evroligaško poglavlje, a novi učesnik postao je Bešiktaš Dušana Alimpijevića.
Volkswagen bi mogao da odustane od jednog od svojih najvećih projekata razvoja autonomne vožnje, uprkos tome što je u njega uloženo oko 1,5 milijardi evra.
Nakon odluke o povlačenju legendarnog modela Wrangler sa evropskog tržišta, ponuda brenda Jeep spala je na svega dva SUV modela. Međutim, ovo će se drastično promeniti do 2030. godine.
Ford je odlučio da u novi hibridni Ranger ubaci sistem Pro Power Onboard, sa ciljem da uvek imate pri sebi dodatni generator struje ukoliko vam zatreba.
Sud pravde EU odbacio je žalbu kompanije Google i potvrdio kaznu od 4,1 milijarde evra koju je Evropska komisija izrekla zbog zloupotrebe dominantnog položaja kroz operativni sistem Android.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar