Veslači Partizana osvojili 11 medalja u Zagrebu VIDEO
Veslači i veslačice Partizana osvojili su 11 medalja na takmičenju u Zagrebu, uoči nastupa na Evropskom prvenstvu.
Izvor: Beta
Veslači Partizana osvojili 11 medalja u Zagrebu VIDEO
Veslači i veslačice Partizana, na stazi Jarun u Zagrebu, na takmičenju proteklog vikenda, u konkurenciji više od 60 klubova, osvojili su pet zlatnih, tri srebrne i tri bronzane medalje.
Tim Partizana predvodili su reprezentativci Martin Mačković i Nikolaj Pimenov, koji su u disciplini skif osvojili prvo i drugo mesto, dok su drugog dana u dubl skulu osvojili prvo mesto i pokazali dobru formu pred Evropsko prvenstvo, koje se održava krajem maja.
VK Partizan / Tanja Simović
Jovana Arsić, nakon prošlogodišnjeg osvajanja zlatne medalje u skifu na Evropskom prvenstvu, ove sezone u disciplini dvojac sa Elenom Orjabinskajevom, takođe višestrukom osvajačicom svetskih medalja, spremna je da se još jednom domogne postolja na evropskom šampionatu, piše u saopštenju.
Takođe, olimpijac iz Tokija Miloš Vasić, u kombinaciji sa veslačem Crvene zvezde, prvog dana takmičenja u dvojicu je zauzeo treće mesto, dok je drugog dana veslao četverac kao jednu od izbornih trka za odlazak na Evropsko prvenstvo.
VK Partizan / Tanja Simović
U juniorskoj i kadetskoj konkurenciji nizale su se medalje i kod veslača i kod veslačica, kojima je to ujedno bila izborna regata za ulazak u reprezentaciju.
"Čestitam svim takmičarima na postignutim rezultatima. Naši olimpijci iz Pariza Nikolaj i Martin sa još više želje su ušli u ovu sezonu i jedva čekaju trke na svetskoj i evropskoj sceni, a Jovani prija promena discipline i saradnja sa Elenom daje rezultate. Moram da pomenem i naše članove u juniorskoj i kadetskoj kategoriji, koji su pokazali kvalitet i dobru osnovu za izazove koji ih očekuju", rekao je prvi trener Partizana i član Selektorske komisije za sve kategorije veslača Nikola Stojić.
VK Partizan / Tanja Simović
Osim Stojića, sa veslačima je radio i trener Nikola Simović.
Na takmičenju su učestvovali i drugi klubovi iz Srbije, koji su takođe ostvarili zapažene rezultate, dodaje se u saopštenju Partizana.
U večernjoj sesiji prvog dana takmičenja na Evropskom prvenstvu u Birmingemu pratili smo nastupe naših atletičarki Ivane Španović, Aleksandrije Mitrović, Milice Emini i Armina Sinančevića.
Holandska plivačica Marit Stenbergen osvojila je večeras zlatnu medalju u disciplini 100 metara slobodnim stilom na Evropskom prvenstvu, koje se održava u Parizu.
Veslački klub Partizan saopštio je danas da je podneo krivičnu prijavu protiv generalnog sekretara Olimpijskog komiteta Srbije Đorđa Višackog, razrešenog zastupnika VK Partizan Marka Milačića, veslačkog trenera Nikole Stojića i Sekretarijata kluba.
Holandska plivačica Marit Stenbergen osvojila je večeras zlatnu medalju u disciplini 100 metara slobodnim stilom na Evropskom prvenstvu, koje se održava u Parizu.
Uz svo poštovanje prema Hapoelu, ali i potencijalnom narednom rivalu Orhusu ili Sabahu, bila bi prava šteta za Zvezdu, zašto ne reći i neuspeh, ako se plasman u elitno takmičenje ne bi dogodio ovog leta.
Nik Vajler-Beb nije klasičan plejmejker čiji se uticaj na igru meri time koliko dugo drži loptu u rukama. On je mnogo više kombo bek, igrač koji može da preuzme različite uloge u zavisnosti od potreba ekipe.
Diskovi i doboši kočnica izrađeni su od legure čelika sa minimalnom antikorozivnom zaštitom, zbog čega nakon nekoliko sati u vlažnom okruženju na njihovoj površini može da se pojavi tanak sloj rđe.
Na prvi pogled deluje neobično, ali ovi valjci imaju važnu bezbednosnu ulogu. Holanđani ih postavljaju na saobraćajne znakove kako bi sprečili sove da sa njih love plen.
Londonska policija zaplenila je 90 automobila vrednih više od 10 miliona dolara, a među njima se našao i izuzetno redak Ferrari Monza SP2. Vozač je navodno imao samo probnu dozvolu i nije imao osiguranje.
Italija je na vrhu liste zemalja sa najagresivnijim vozačima, dok su Velika Britanija i SAD takođe visoko rangirane. Istraživanje je otkrilo i koje vozačke navike najviše nerviraju druge učesnike.
Google menja način imenovanja hakerskih grupa i ukida stare APT kodove. Saznajte kako novi sistem funkcioniše i zašto je prepoznavanje sajber-napadača postalo ključno za bezbednost na mreži.
Zbog rasta cena memorije, novi pametni telefoni poskupeli su za 13%, pa kupci sve više prelaze na obnovljene i polovne uređaje čija prodaja beleži rast.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar