Sportovi na vodi 0

15.2.2024.

14:33

Fantastična Lana Pudar osvojila svetsku bronzu!

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar osvojila je treće mesto na Svetskom prvenstvu u vodenim sportovima i tako ostvarila najveći uspjeh u karijeri.

Izvor: Klix.ba

EPA-EFE/YURI KOCHETKOV

Pudar je na takmičenje stigla s manjom povredom ramena zbog koje je otkazala nastup u disciplini 100 metara delfin.

Ipak, nastupila je u svojoj omiljenoj na 200 metara delfin i došla do finala gde je nastupila s još sedam rivalki.

Sjajna BiH plivačica zauzela je treće mesto i osvojila svjetsku bronzu, što je najveći uspeh u karijeri mlade Mostarke.

Pudar je osvojila bronzu s vremenom 2:07.92. Zlato je otišlo u ruke Laure Stefens s vremenom 2:07:35, dok je srebro osvojila Dankinja Helena Rosendah Bah s vremenom 2:07:44.

Pudar je u istoj ovoj disciplini osvojila titulu evropske seniorske prvakinje u Rimu 2022. godine, a sada je na Svetskom prvenstvu dodala još jedan veliki rezultat.

Na Svetskom prvenstvu u Fukuoki 2023. godine osvojila je četvrto mesto na 200 metara delfin, a kako je ponovo bila druga najmlađa učesnica finala, jasno je da njeno vreme tek dolazi uprkos već ostvarenim sjajnim rezultatima.

O kakvom se svetskom čudu radi, najbolje govori podatak da joj je ovo 19. medalja u tako kratkoj karijeri, ali i prva na svetskim seniorskim prvenstvima.