U fenomenalnoj atmosferi u zagrebačkoj Areni domaći tim je igrao kao u transu u prvom poluvremenu, u kom je stekao preveliku prednost kojom je slomio favorizovanog rivala.
Ni najveći optimisti u našem komšiluku nisu očekivali da će Hrvati realizovati doslovno svaki napad, a da će Francuzi u i nizu gubiti lopte. Ponekada potpuno amaterskim potezima.
Tukli su "kauboji" iz svih pozicija. Maraš, Srna i Martinović sa bekovskih, a Jelinić i Glavaš sa krila.
To je rezultovalo ogromnom serijom Hrvatske koja je u jednom trenutku vodila sa čak devet golova – 18:9.
EPA-EFE/ANTONIO BAT
Ipak, Francuzi su sa dva gola zatvorili prvo poluvreme, a onda drugo otvorili sa 4:1. I, uprkos isključena Mina, uspeli su "trikolori" da se vrate i zabrinu publiku u Zagrebu.
Ali, izabranici Dagura Sigurdsona odbili su taj nalet i grotlu Arene u Zagrebu, kao i ogroman pritisak na sudijski dvojac, uspeli da privedu meč kraju.
Talentovani košarkaš Andrej Stojaković još uvek nije doneo zvaničnu odluku boje kog nacionalnog tima će braniti, ali ako je suditi po izboru patika jasno je da naginje ka jednoj strani.
Evroliga je objavila novi "Power Rankings" posle 34 odigrana kola. Iako se ne radi o projekciji konačnog plasmana, već o proceni trenutne snage timova – srpski klubovi dobili su ozbiljno priznanje.
Fudbalska reprezentacija tzv. Kosova došla je na korak od plasmana na svoje prvo Svetsko prvenstvo, ali je u Prištini bolja od nje bila selekcija Turske (1:0).
Reprezentacije sa prostora nekadašnje zajedničke države (pre svih BIH, Srbija i Hrvatska) sve više kadrova za fudbalsku reprezentaciju crpe iz inostranstva.
Fudbaleri Srbije poraženi su od Španije (3:0) u prijateljskom meču koji je rivalu poslužio kao zagrevanje za Mundijal. "Orlova" tamo neće biti, ali je ovo bila idealana prilika za ozbiljan test kvaliteta našeg tima.
Selektorka ženske rukometne reprezentacije Srbije Sandra Kolaković saopšila je spisak igračica za poslednje dve utakmice kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.
Fudbalska reprezentacija tzv. Kosova došla je na korak od plasmana na svoje prvo Svetsko prvenstvo, ali je u Prištini bolja od nje bila selekcija Turske (1:0).
Meč Srbije protiv Saudijske Arabije bio je u punom značenju te reči – provera, jer smo videli i dobre i loše stvari, a one će sigurno dati smernice za dalji razvoj plana selektora Veljka Paunovića.
Završnica Evrokupa ove sezone nosi snažan pečat turske košarke, ali u centru pažnje biće i duel dvojice srpskih trenera Marka Baraća i Dušana Alimpijevića.
Pobeda Partizana protiv Valensije nakon dva produžetka (110:104) nije bila samo još jedan trijumf u nizu, već snažna potvrda karaktera tima koji je tokom cele sezone prolazio kroz turbulencije, promene i sumnje.
Kinesko tržište automobila doživelo je dramatičnu transformaciju nakon pandemije koronavirusa, vođeno pre svega usponom domaćih brendova. Ovo je naštetilo mnogim evropskim proizvođačima.
Volkswagen ID. Era 9X predstavlja novu ofanzivu Volkswagena na kinesko tržište. U pitanju je veliki porodični SUV sa naglaskom na tehnologiju, komfor i domet.
Američki Federalni istražni biro (FBI) upozorio je građane SAD-a na korišćenje mobilnih aplikacija razvijenih u inostranstvu, a posebno onih koje su kreirali kineski programeri.
Komentari 142
Pogledaj komentare Pošalji komentar