Selektorka Kolaković je rekla da njena ekipa ima priliku da se uigra nekoliko dana.
"Nedostaje nam veliki broj igračica, a nećemo imati Jovanu Jovović, koja ima problem sa povredom, dok će nam se Kaća Krpež-Šlezak priključiti u Novom Sadu. Na našu radost, vraća nam se Dragana Cvijić i ona će sasvim sigurno biti nosilac igre. Ne sumnjam da će nam mladi i perspektivni tim dati maksimum, a pomoći će im i nosioci igre poput Radosavljević, Vukajlović, Janjušević, Cvijić, Skrobić, kao i iskusni golmani. Novo ime je Nevena Radić, najbolji strelac i igračica ARKUS lige koja će dobiti priliku. Nadam se da će Nevena, kao neko ko standardno dobro igra u domaćem prvenstvu, iskoristiti svoju priliku", izjavila je Kolaković, prenosi RSS.
Na spisku se nalaze: golmani - Risović Jovana, Simić Marija, Petković Gordana; leva krila Radosavljević Sanja, Stamenić Aleksandra; desna krila - Radević Dunja, Simić Tijana; pivot Cvijić Dragana, Bojičić Katarina, Ilić Marija; bekovi - Skrobić Jovana, Vukajlović Aleksandra, Ignjatović Milica, Janjušević Anđela, Fajfrić Nora, Vasić Aleksandra, Petrović Ana, Radić Nevena.
Okupljanje rukometašica Srbije planirano je za 4. april u Beogradu.
Rukometašice Srbije će 9. aprila igrati protiv Litvanije u gostima, a zatim će tri dana kasnije u Novom Sadu dočekati Ukrajinu.
Švedska je vodeća u grupi 5 sa osam bodova, Srbija i Ukrajina imaju po četiri, dok je Litvanija bez bodova.
Plasman na EP izboriće dve prvoplasirane reprezentacije iz grupe, kao i četiri najbolje trećeplasirane selekcije iz svih šest grupa.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar