Hrvatska rukometna reprezentacija u polufinalu Evropskog prvenstva protiv Nemačke suočava se s nizom organizacionih problema koji su izazvali oštre reakcije selektora Dagura Sigurdsona i rukometne javnosti.
Izvor: Index.hr
EPA/ANTONIO BAT
Veselin Vujović pružio je snažnu podršku hrvatskom selektoru, ocenjujući ponašanje EHF-a kao nehumano i sramno.
Vujović je istakao da je igranje utakmica dan za danom u tzv. "hrvatskoj grupi" neprihvatljivo i da takav raspored favorizuje druge reprezentacije:
"Nehumano je da u 'hrvatskoj' grupi reprezentacije igraju utakmice dan za danom. Ne znam kako se uopšte pristalo na to", rekao je Vujović za Indeks.
"Mislim da je Sigurdson više naučio iz poraza nego Gislason iz pobeda".
Za kraj, Vujović pohvaljuje Sigurdsonov stil vođenja ekipe.
"Sigurdson vodi utakmicu na osećaj. Nije rob knjige, a najvažnije je da mu igrači veruju".
Zaključuje da Hrvatska, nakon srebra na Svetskom prvenstvu i sada polufinala Eura, pokazuje kontinuitet i tendenciju ka novim velikim rezultatima, uprkos svim preprekama.
Kapiten reprezentacije Srbije i košarkaš Los Anđele Klipersa Bogdan Bogdanović biće jedan od mentora na ovogodišnjem "Adidas Eurocampu", koji će od 5. do 7. juna biti održan u Trevizu.
KK Partizan ulazi u završnicu ABA lige sa jednim važnim pitanjem u sastavu – statusom Tonjea Džekirija, koji se i dalje oporavlja od povrede mišića noge, ali bi uprkos tome mogao da bude na raspolaganju u finalnoj seriji.
Pred Arsenalom je izuzetno važan prelazni rok, a Arteta će imati ključnu ulogu u kreiranju tima koji treba da potvrdi status šampiona Engleske i napravi iskorak u Evropi.
Bivši teniser Roberto Bertoluči otvorio je ozbiljnu polemiku u Italiji nakon senzacionalne eliminacije Janika Sinera sa Rolan Garosa, dovodeći u pitanje zvanična objašnjenja o razlozima njegovog pada u meču protiv Huana Manuela Serundola.
Od svih "otpisanih" reprezentacija, Srbija veruje da najveće šanse da napravi dobar rezultat i bude otkrovenje predstojećeg Svetskog prvenstva u fudbalu (11. jun – 19. jul) ima – Belgija!
Fudbalska reprezentacija Srbije doživela je težak poraz u prijateljskom meču u Lisabonu, pošto su Zelenortska Ostrva slavila rezultatom 3:0 i pokazala zašto će igrati na Svetskom prvenstvu.
Rukometaši Partizana novi su šampioni Srbije, pošto su u ponovljenom drugom meču finalne serije savladali Vojvodinu sa 27:22 na njihovom terenu i tako stigli do 11. titule državnog prvaka.
KK Partizan ulazi u završnicu ABA lige sa jednim važnim pitanjem u sastavu – statusom Tonjea Džekirija, koji se i dalje oporavlja od povrede mišića noge, ali bi uprkos tome mogao da bude na raspolaganju u finalnoj seriji.
Pred Arsenalom je izuzetno važan prelazni rok, a Arteta će imati ključnu ulogu u kreiranju tima koji treba da potvrdi status šampiona Engleske i napravi iskorak u Evropi.
Plasman u četvrtfinale Rolan Garosa za Fonseku predstavlja veliki uspeh. Nakon Đokovića, pobedio je i Ruda. Bio je to spektakularan meč viđen pod svetlima reflektora "Šatrijea".
Spartak iz Subotice osvojio je prvu titulu prvaka Srbije u Nišu, savladavši FMP u finalu KLS. Istorijski trenutak posle sedam decenija bez šampiona iz Beograda i emotivna konferencija Vladimira Jovanovića obeležili su finale.
Prvi put posle mnogo godina finale Košarkaške lige Srbije igra se bez večitih rivala. Spartak i FMP u Nišu odlučuju o novom šampionu Srbije u meču za istoriju.
Sezona za košarkaški klub Crvenu zvezdu je gotova, a mogla bi da se opiše kao još jedna u nizu onih koje su krenule velikim ambicijama, visokim očekivanjima i ozbiljnim ulaganjima, a završile se sa više pitanja nego odgovora.
Izvršni direktor Lamborghinija Štefan Vinkelman izjavio je da je odluka kompanije da uspori planove za potpuno električne automobile bila ispravna i u skladu sa očekivanjima kupaca.
Vrednost modela Ferrari Enzo naglo je porasla tokom poslednjih nekoliko meseci, do te mere da je ovaj automobil postao jedan od najskupljih modernih superautomobila na kolekcionarskom tržištu.
Rusija ubrzano širi domaću auto-industriju, ali uprkos tome, uvoz vozila i dalje snažno raste, pri čemu dominiraju kineski modeli. Najnoviji primer dolazi iz premijum segmenta - Hongqi Guoya.
Evropska unija od danas primenjuje prvi standardizovani sistem za izračunavanje emisija gasova sa efektom staklene bašte u teretnom i putničkom saobraćaju.
Pre nego što je kompanija Meta zakrpila ovaj propust, bezbednosni problem je navodno omogućavao napadačima da mesecima preuzimaju tuđe naloge, uključujući i Instagram nalog Obama White House.
Oni koji sa nestrpljenjem očekuju da Apple konačno najavi svoj ulazak na tržište pametnih naočara moraće da se strpe još malo, tvrdi Mark Gurman iz Bloomberga.
Komentari 29
Pogledaj komentare Pošalji komentar