Gledali smo završnicu o kojoj će dugo, dugo pričati, jer je prosto neverovatno kako je Srbija ostala bez pobede!
Naime, Srbija je u poslednjem minutu povela sa 31:30, a onda je golman Jovana Risović odbranila zicer i pozvali smo tajm-aut 20 sekundi pre kraja.
Iz njega je stvoren zicer za Jovanu Jovović, koja je bila potpuno sama, ali je oklevala da krene ka golu i sudije su joj oduzele loptu.
To ne bi bio najgori scenario sedam sekundi pre kraja, da Jovović nije ometala izvođenje lopte, pa je zbog toga dobila crveni karton, a Farska ostrva sedmerac.
Neumoljiva Jana Mitun je bila sigurna i postavila je konačan rezultat, a srpske igračice su ostale u neverici kako su ostale bez već viđene pobede.
Kuriozitet je da ovaj gubitak boda ne mora da znači mnogo, pošto će svakako poslednje kolo protiv Crne Gore (subota, 15.30) odlučivati o plasmanu u četvrtfinale.
Bez obzira šta Crnogorke urade ove večeri protiv Nemačke (18.00), Srbija bi trijumfom prošla među osam najboljih na svetu.
Ali, sam rasplet je prilično bolan i verovatno će ostaviti traga na ekipu, a pre svega tragičara Jovanu Jovović.
Utakmicu smo pratili iz minuta u minut putem bloga B92.sporta:
Završeno
14:30
(16:14)
SRB
FAR
31
:
31
17:45
Hvala na pažnji
Sledeće druženje sa rukometašicama zakazujemo za subotu od 15.30.
Tada će protiv Crne Gore u direktnom okršaju igrati za plasman u četvrtfinale.
Evroliga je ponovo uzburkala košarkašku javnost odlukom koja se retko viđa u elitnim takmičenjima – promena pravila usred sezone izazvala je lavinu komentara.
Naši igrači gostovaće Čileu ovog vikenda na startu kvalifikacija u Dejvis kupu, na šljaci stadiona "Estadio Nacional" u Santijagu. Tamo će izabranici Viktora Troickog premijerno da izađu sa obeležjima "Capelli Sport"i sa prepoznatljiva četiri kvadrata.
Posle Barselone u utorak, ove srede večeri poznata su imena još dva učesnika polufinala Kupa kralja, a to će biti baskijski rivali, Atletik Bilbao i Real Sosijedad.
Košarkaši Arisa odigrali su jednu od najboljih partija u završnici grupne faze Evrokupa i pred svojim navijačima u Aleksandriju ubedljivo savladali Neptuniju rezultatom 83:64, čime su napravili veliki korak ka plasmanu u narednu rundu takmičenja.
Najbolji srpski teniser Novak Đoković se plasirao u finale Australijan opena nakon maratonskog meča i pobede nad Italijanom Janikom Sinerom sa 3:2 – po setovima je bilo 3:6, 6:3, 4:6, 6:4, 6:4.
Karlos Alkaras plasirao se u svoje prvo finale Australijan opena u karijeri, pošto je nakon pet sati i 26 minuta neverovatne borbe savladao Aleksandera Zvereva.
Naši igrači gostovaće Čileu ovog vikenda na startu kvalifikacija u Dejvis kupu, na šljaci stadiona "Estadio Nacional" u Santijagu. Tamo će izabranici Viktora Troickog premijerno da izađu sa obeležjima "Capelli Sport"i sa prepoznatljiva četiri kvadrata.
Posle Barselone u utorak, ove srede večeri poznata su imena još dva učesnika polufinala Kupa kralja, a to će biti baskijski rivali, Atletik Bilbao i Real Sosijedad.
Novak Đoković nije samo pobedio Janika Sinera u polufinalu Australijan opena – on je pobedio sumnju, vreme i pet uzastopnih poraza koji su pretili da postanu sudbina.
Maserati je na zaleđenom jezeru Sent Moric u Švajcarskoj predstavio MCPura Cielo Frozen Magma, jedinstveni model napravljen kroz ekskluzivni Fuoriserie program personalizacije.
Kompanija SpaceX podnela je zahtev za lansiranje konstelacije od neverovatnih milion satelita, koji bi služili kao "orbitalni data centri" za potrebe veštačke inteligencije.
Originalni Nintendo Switch postao je najprodavanija konzola u istoriji Nintenda, sa ukupno 155,37 miliona prodatih primeraka zaključno sa 31. decembrom 2025. godine.
Nakon brojnih teorija zavere i glasina o odlaganju, kompanija Take-Two je konačno presekla. GTA VI ostaje na planiranom kursu, a prve velike novosti očekuju nas već za nekoliko meseci.
Komentari 112
Pogledaj komentare Pošalji komentar