"Bila je stvarno teška utakmica, ali ja sam zadovoljna rezultatom. Možemo da budemo zadovoljne, jer smo opet na 0:0. I da smo pobedile 2,3 razlike, ili izgubile, opet bi u Boru bila odlučujuća utakmica", rekla je Andrea Lekić, pa nastavila:
"Što se nas tiče, u drugom su mnogo bolji napadi bili u prvom poluvremenu, tečnija igra. Odbrana je ta gde može da se napreduje. Nadamo se da ćemo uz veliku podršku u Boru podići tu odbranu i plasirati se na Svetsko prvenstvo".
Mnogo lepka na dresu, bilo je dosta tuče?
"To je normalna stvar. Može ovaj dres mnogo da izdrži", nasmejala se Andrea.
Izvor: B92.sport/DP
Srbija je u završnici imala dve igračice manje, moglo je da bude mnogo gore.
"Tako je. Anđela (Janjušević) je izmislila onaj gol, videli ste i sami. Jesam zadovoljna sa nerešenim, jer je veoma bitno da u Bor odemo sa pozitivnim rezultatom. Tome smo težili i tome se nadali. Oni su ekipa koja dosta igra zajedno, mi se još pronalazimo, ali sam zaista zadovoljna".
"Svako vreme nosi svome breme i svoju odgovornost, radost i lepotu. I tada sam bila kapiten, ali sada ima dosta mlađih igračica, a ja kao neko ko je prošla dosta toga i rado delim iskustvo sa njima".
B92.sport/DP
Da li je emotivniji ovaj povratak posle 10 godina u nacionalni tim ili kada je debitovala po prvi put?
"Ne znam da li mi verujete, pričala sam Katarinom Krpež pre utakmice, neverovatan osećaj u grudima. Drugačiji je osećaj. Igranje za klub je lepo, ali igrati za reprezentaciju, to nosi emociju koja se teško objašnjava".
Šta može u Boru da bude bolje?
"Mentalno će biti izuzetno teško. Svesne smo toga, igra se na eliminaciju. Odbrana, to treba da se promeni, a napad neka ostane ovakav i ja ću biti zadovoljna", zaključila je Andrea Lekić.
Reprezentativac Bosne i Hercegovine Jovo Lukić našao se u centru pažnje fudbalske javnosti nakon što je, prema podacima Transfermarkt-a, postao najtraženiji igrač na svetu.
NBA veteran Džejms Harden uhapšen je u ranim jutarnjim časovima u Teksasu i protiv njega je podignuta optužnica za nezakonito nošenje oružja, prenose američki mediji.
Ergin Ataman, trener Panatinaikosa, izneo je ozbiljne optužbe nakon pete utakmice finala grčkog prvenstva, tvrdeći da je centar Olimpijakos Tajrik Džons fizički napao Kendrika Nana u prostoru kod svlačionica.
Fudbalska reprezentacija Nemačke je silovito otvorila Mundijal pošto je u Hjustonu ubedljivo savladala selekciju Kurasaoa rezultatom 7:1 (3:1) u prvom kolu grupe E.
Košarkaši Pariza poveli su sa 1:0 u finalnoj seriji francuskog prvenstva, pošto su na svom terenu savladali Monako rezultatom 95:91 posle velikog preokreta u poslednjoj četvrtini.
Aleksander Zverev konačno je skinuo veliki teret sa leđa. Nemački teniser osvojio je prvi Grend slem trofej u karijeri trijumfom na Rolan Garosu, a nekoliko dana nakon najvećeg uspeha u karijeri priznao je koliko mu ta titula znači.
Rukometaši Fihse Berlina plasirali su se u finale Fajnal-fora Lige šampiona, pošto su u polufinalu u Kelnu pobedili branioca titule Magdeburg rezultatom 40:35 (19:17).
Kapiten rukometne reprezetnacije Srbije Mijajlo Marsenić izjavio je da očekuje težak meč protiv Nemačke na Svetskom prvenstvu i dodao da su "orlovi" favoriti protiv Urugvaja i Tunisa.
Fudbalska reprezentacija Nemačke je silovito otvorila Mundijal pošto je u Hjustonu ubedljivo savladala selekciju Kurasaoa rezultatom 7:1 (3:1) u prvom kolu grupe E.
Košarkaši Pariza poveli su sa 1:0 u finalnoj seriji francuskog prvenstva, pošto su na svom terenu savladali Monako rezultatom 95:91 posle velikog preokreta u poslednjoj četvrtini.
Aleksa Amanović sa dosta uspeha godinama nastupa u Kazahstanu, a posle skoro polovine sezone se nalazi na dobrom putu da sa Ordabasijem skine Kairat sa trona.
Partizan je sezonu 2025/26 završio bez osvojenog trofeja. Od šokantnog odlaska Željka Obradovića u novembru, preko uspona i padova tokom godine, do poraza od Dubaija u finalu ABA lige – analiza sezone crno-belih.
Četvrta utakmica finala ABA lige donosi duel Partizana i Dubaija u Beogradu. Dubai vodi 2:1 u seriji, a crno-beli pred svojim navijačima traže pobedu i izjednačenje u borbi za titulu.
Jedanaest je igrača na terenu u fudbalskoj utakmici, pa je isto toliko novinara redakcije B92.sport, uz svog selektora (čitaj: urednika), iznelo svoje predviđanje Svetskog prvenstva.
Sada već davnog 15. novembra 2001. godine, Bil Gejts je svetu predstavio prvu "Xbox" gejming konzolu. Povodom 25. rođendana, Microsoft je za ovu godinu spremio ograničeno izdanje.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar