Rukomet 0

29.2.2024.

19:38

Hrabro srce Srbije, ali Crna Gora bolja za gol!

Reprezentacija Srbije doživela je poraz od Crne Gore, 30:31 (12:16) u trećem kolu Grupe 6 kvalifikacija za EP.

Autor: B92

B92
B92
Peđa Milosavljević/Starsport

Na meču u Zrenjaninu, izabranice selektora Uroša Bregara dale su sve od sebe, ali su posle tri kola upisale prvi poraz.

Šteta, jer su odigrale srčano i hrabro, bile na pragu da naprave iznenađenje, ali nedostajalo im je na kraju malo sreće i koncentracije da dođu makar do boda.

Mora se reći da je Crna Gora, sedma sa nedavno završenog svetskog šampionata, bila favorit pre susreta i to je i opravdala.

U timu Srbije najefikasnije su bile Jovana Jovocić sa sedam, te Sanja Radosavljević i Aleksandra Stamenić sa po pet golova.

Kod Crne Gore, briljirala je Matea Pletikosić sa devet golova, po pet su ostigle Anastasija Marsenić i Itana Grbić.

Izabranice selektora Bregara imale su dosta problema u prvom delu, posebno u fazi napada, dosta su grešile, a iskusne gošće to koristile.

Srbija je jedino vođstvo u prvom delu imala na početku kada je Sanja Radosavljević pogodila za 1:0, međutim, usledila je serija od 4:0 za Crnu Goru.

Izabranice selektora Bojane Popović su uglavnom održavale prednost, ona je u prvih pola sata išla na maksimalno pet golova razlike u tri navrata, da bi na poluvremenu bilo 12:16.

Bilo je jasno da nešto mora da se menja u igri Srbije i od starta drugog dela viđena je znatno bolja i agresivnija igra domaćeg tima u oba smera.

U 36. minutu Srbija je golom Janjuševićeve prišla na minus dva (16:18), a tri minuta kasnije petim golom Jovane Jovović na 17:19.

Srbija je u 41. minutu golom Radosavljevićeve prišla na samo gol zaostatka, ali je usledila brza kontra i gol Brnović za 19:21.

Ipak, sredinom drugog dela Srbija je u 46. minutu stigla do izjednačenja, 22:22.

Podigla se i publika na noge i Srbija je u 48. minutu golom Janjuševićeve iz sedmerca povela sa 24:23.

Ušlo se u u neizvestan finiš, na devet minuta pre kraja bilo je 25:25, a na pet minuta pre kraja bilo je 27:27.

Iskusnije gošće su iskoristile greške Srbije u napadu, na tri minuta pre kraja opet stekle dva gola više preko Pletikosić i Grbić, 28:30.

Uspele su igračice Srbije na minut i po pre kraja da golom Anđele Janjušević izjednače na 30:30.

U poslednjem minutu Itana Grbić je postigla gol za 30:31, imala je Srbija napad za izjednačenje, ali je Jovana Jovović ispustila loptu i tu je sve bilo završeno.

Sve detalje sa susreta u Zrenjaninu mogli ste da pratite uz LIVE BLOG B92. net.

Kraj meča, pobeda Crne Gore

Ispistila je Jovović loptu u poslednjem napadu Srbije, kraj meča i pobeda Crne Gore, 30:31.

19:34

59' Opet nerešeno!

Sjajna odbrana Jovane Risović, brza akcija i gol Janjušević za 30:30.

Njen sedmi gol!

19:22

48' Sedmerac i vođstvo Srbije!

Sedmerac za Srbiju, Janjušević je na liniji penala!

Goooool!

19:16

46' Izjednačenje!

Šesti gol Jovane Jovović, sada je 22:22!

Bojana Popović je morala da zatraži tajm-aut!

19:09

36' Janjušević!

Ubacila se Anđela Janjušević i pogodila, 16:18.

Posle dužeg vremena aktivan rezultat, Srbija se približila na samo dva gola,

19:09

Žestoka borba
Pedja Milosavljevic/STARSPORT

18:42

Poluvreme: Srbija na -4

Otvorena borba, ali dosta grešaka srpskih rukometašica, posebnio u fazi napada.

Neiskorišćen sedmerac, nekoliko probijanja i lako izgubljenih lopti, otuda prednost Crne Gore posle prvih pola sata.

Jovović i Tadosavljević najefikasnije u timu Srbije sa po tri gola, na drugoj strani isto toliko postigle su Marsenić i Mugoša.

18:36

26' Brnović, gol za Crnu Goru

Pokušava Bregar sa izmenama nešto da uradi.

Međutim, opet je svirano probijanje, treći put od početka. I to sa igračicom više.

Brnović je na mestu pivota bila sama, lak gol, 10:15.

18:23

17' Dva gola Srbije

Konačano nešto u napadu. Teodora Veličković, rukometašica Crvene zvezde postigla je peti gol za srpski tim.

Na drugoj strani istom merom uzvraća Despotović, 5:10.

U napadu Srbije isključenje je zaradila Tanja Brnović.

Koristi to Srbija, treći gol Sanje Radosavljević!

18:14

10' Najveća prednost gošći

Gol iz kontre Anastasije Marsenić, sada je 3:7.

Najveća prednost Crne Gore od početka meča.

Selektor Srbije Uroš Bregar primoran je da uzme tajm-aut.

18:03

Meč je počeo!

Sudije meča su Rumuni Pirvu i Potirniče.

Meč je počeo, sa centra su prve krenule rukometašice Crne Gore.

17:41

Bregar: Značiće nam podrška publike

Selektor Srbije Uroš Bregar, pred meč:

"U tim su se vratile kapiten Jovana Risović i Marija Petrović, koje nisu igrale na Svetskom prvenstvu, imali smo i manjih zdravstvenih problema, a što se utakmice tiče, pred nama je dobro organizovan i jak protivnik kog dobro poznajemo. Napravili su dobar rezultat na poslednjem svetskom i evropskom prvenstvu i sigurno da će nam puno značiti podrška publike, koju ovim putem pozivam da nas bodri. Obećavam da ćemo se boriti i dati sve od sebe, kako bi se na kraju zajedno radovali", rekao je selektor Srbije.