Prve reakcije Hrvata posle poraza u finalu SP: "Ne smem opet da plačem, rugaće mi se"
Igor Karačić, rukometni reprezentativac Hrvatske, oprostio se od dresa nacionalnog tima, baš kao i kapiten Domagoj Duvnjak, po okončanju Svetskog prvenstva.
Hrvatska je poražena u finalu od Danske rezultatom 32:26, ali to nije razlog za tugu prema mišljenju iskusnog igrača.
"Nisam tužan uopšte. Prelepo mi je bilo svih ovih dana da delim teren i svlačionicu i hotel s ovim momcima. Presretan sam. Možda je mogao biti malo bolji osećaj na kraju, ali nisam mogao poželeti nešto lepše od oproštaja s medaljom i da mirno ostavimo reprezentaciju ovim momcima", rekao je Karačić i dodao:
"O utakmici bih mogao pričati i reći dosta toga, ali ne želim ulaziti u to. Mešali su mi se osećaji. Video sam da Dule plače na početku. Ja sam se smejao i želeo da svaki trenutak koji provedem ovde ostane u lepom sjećanju. Rezultat nije trebao biti takav, ali pamtiću svaki minut koju sam odigrao u finalu i na ovom turniru. Hvala navijačima što su došli i uveličali ovo sve."
Nije ni očekivao da će biti sa timom.
"Svaka medalja mi je draga, ali ovoj se nisam nadao. Sve je vodilo prema tome da će momci biti bez mene. Ali zvali su me i došao sam. O ovome što se događalo se mogu knjige pisati. Najbitnije je da smo u Hrvatskoj završili onako kako smo hteli, pobedom, razveselili smo naš narod. Na kraju nije išlo, srebro je tu. Ostalo mi je samo da poželim sreću svojim prijateljima, ja ću ih pratiti i navijati za njih", nastavlja Karačić i zaključuje:
"Celo vreme smo pričali o dočeku, iako ne volim o tome pre utakmica. Ovi momci su to zaslužili. Nadam se da će doći što veći broj ljudi. Ujedinili smo sve, vratili smo rukomet gde pripada te i dalje imamo materijala da se svako prvenstvo borimo za ovakve stvari."
Maraš: "Već sam plakao, rugaće mi se"
Tanjug/AP Photo/Darko Bandic
Utiske je sabrao i mladi Mario Maraš.
"Prva medalja od mnogih, nadam se. Uz ovakvu ekipu, neopisivo. Težak put do medalje uz puno problema, tako da je još slađa. Danci su bili bolji i treba im čestitati. U nekim trenucima su se pojavile i sudije. Danci su najbolji i čestitam im, a mi smo drugi najbolji. Neki igrači su nam se oprostili, emotivno je, a biće još emotivnije," rekao je Maraš i dodao:
"Već sam plakao, rugaće mi se, ne mogu opet. Predivno mi je, puno smo napravili, tu nam je Dule... Bilo je emotivno, pogotovo za kapitena i one koji odlaze. Nadam se da ćemo mi mlađi nastaviti u smeru koji su oni ostavili. Puno se krvi prolilo za ovaj dres i mi mlađi to moramo nastaviti."
Braun već duže vreme važi za igrača koji želi veću lidersku ulogu i sopstveni tim, a mnogi smatraju da bi upravo uz Jokića mogao da napravi sledeći korak u karijeri.
Železničar Pančevo je u 5. kolu plej-ofa Superlige Srbije odigrao 1:1 protiv Radnika iz Surdulice, ali je i pored remija obezbedio istorijski plasman u kvalifikacije za Ligu konferencija.
Novak Đoković odigrao je najgori Masters u Rimu u karijeri, pošto je prvi put poražen u svom prvom meču na tom turniru. Bolji je bio Dino Prižmić u tri odigrana seta.
Fudbaleri Pari Sen Žermena plasirali su se u finale Lige šampiona, pošto su posle pobede nad Bajernom kod kuće (5:4), remizirali u revnašu u Minhenu (1:1). Rival u borbi za titulu će im biti ekipa Arsenala.
Kapiten rukometaša Srbije Mijajlo Marsenić izjavio je da njegova ekipa zna šta je očekuje protiv Mađarske i da će dati sve od sebe da pobedi u obe utakmice i plasira se na Svetsko prvenstvo.
Železničar Pančevo je u 5. kolu plej-ofa Superlige Srbije odigrao 1:1 protiv Radnika iz Surdulice, ali je i pored remija obezbedio istorijski plasman u kvalifikacije za Ligu konferencija.
Svetska federacija vodenih sportova objavila je formulu po kojoj će se vaterpolo reprezentacije kvalifikovati za Olimpijske igre u Los Anđelesu 2028. godine.
Vest da je Uroš Stevanović ovog 4. maja podneo ostavku na mestu selektora vaterpolo reprezentacije Srbije, nepunih pet meseci posle evropskog zlata, iznenadila je sportsku javnost.
Neobičan slučaj iz Nemačke privukao je veliku pažnju nakon što je savezni sud doneo odluku da Lamborghini Aventador može da se vodi kao službeni automobil.
Vožnja autonomnim Waymo robotaksijem u Kaliforniji pretvorila se u neprijatno iskustvo za jednog putnika nakon što mu je automobil odvezao prtljag u drugi grad.
Nekoliko velikih svetskih izdavačkih kuća podnelo je tužbu protiv kompanije Meta, navodeći da je bez dozvole koristila njihove knjige i naučne radove za obuku AI jezičkih modela Llama.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar