Rud srušio Čilića, sa Nadalom u finalu!

Kasper Rud je izborio prvo grend slem finale u karijeri.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Norveški teniser, osmi na svetskoj listi, posle 175 minuta igre pobedio je Marina Čilića iz Hrvatske, 3:6, 6:4, 6:2, 6:2.

Tako je sprečio da Marin ispiše istoriju, i odigra sva četiri slem finala u karijeri.

Rud je igrao veoma dobro, strpljivo, koristio je više greške protivnika i on je taj koji će u nedelju na megdan favorizovanom Rafaelu Nadalu u velikom finalu.

U početnom setu, Rud je imao priv priliku da dođe do brejka i to u četvrtom gemu.

Imao je dve šanse, nije ih iskoristio i ubrzo je platio ceh.

Na 3:3, Čilić je počeo da igra bolje, napravio je brejk u sedmom gemu za 4:3.

Rud je opet dobio priliki da vrati izgubljeno, ali je Čilić neutralisao i tu opasnost, poveo sa 5:3, a onda napravio brejk u narednom gemu sa 6:3 i vođstvo posle 43 minuta igre.

Morao je Rud da se trgne što pre i to je uspeo u drugom setu.

Na 1:1, iskoristio je drugu brejk loptu za 2:1, a potom je potvrdio brejk i stigao do 3:1.

Rud je bolje servirao generalno u tom drugom setu, ali je na 5:4 za Norvežanina, Čilić imao kolosalnu priliku.

Imao je Marin 0:40, tri brejk lopte, ali Kasper je tada vezao pet sjajnih poena i posle 92 minuta igre stigao do 6:4 i izjednačenja u meču.

Norvežanin je dodao gas, osetio je da je to njegov trenutak i za tili čas došao do dva brejka prednosti.

Napravio je brejkove u prvom i trećem gemu i poveo sa velikih 4:0.

Na 4:1, na teren je upala jedna devojka, zbog koje je meč bio prekinut desetak minuta.

Kada su nastavili, nije bilo nikakvih problema za Ruda koji je zadržao dupli brejk i stigao do 6:2.

Nije Rud želeo da smanji gas, naprotiv, odmah je na startu četvrtog seta iskoristio priliku da dođe do brejka i potom ga potvrdi, 2:0.

Kada je u petom gemu stigao do novog brejka za 4:1, sve je bilo jasno - Čilić više nije imao čime da odgovori.

Rud je sigurno završio duel i stigao do najboljeg grend slem rezultata u karijeri.

Sve detalje meča mogli ste da pratite uz naš LIVE BLOG.