Nedelja, 04.10.2020.

14:01

Nadal nemilosrdan prema svom obožavatelju VIDEO

"Kralj šljake" Rafael Nadal opravdao je svoj nadimak i u osmini finala Rolan Garosa, te je ekspresno počistio Amerikanca Sebastijana Kordu.

Izvor: SS

Autor: SS

Photo by Clive Brunskill/Getty Images

Njihov duel je trajao sat i 55 minuta, a Španac je slavio sa 3:0 (6:1, 6:1, 6:2)

Korda je pre meča istakao da mu je Nadal veliki idol iz detinjstva, čak je mački dao ime Rafa, ali mu to nije "pomoglo" ovog popodneva.

Nadal mu je prepustio samo četiri gema u celom meču, što dovoljno govori o dominaciji "bika sa Majorke".

U prvom i drugom setu Korda nije imao apsolutno nikakvu šansu i izgubio ih je sa po 6:1.

Amerikanac je na startu trećeg seta napravio brejk i poveo sa 2:0, ali to je bilo sve.

Nadal je ubacio u viši stepen, gotovo da nije dozvoljavao ni poen rivalu i vezao je šest gemova za krajnji lagan trijumf.

U četvrtfinalu protivnik Nadala će biti pobednik duela Aleksandar Zverev – Janik Siner.