Srpski teniser Nikola Milojević plasirao se u glavni žreb Rolan Garosa, posle pobede nad Leonardom Majerom u kvalifikacijama.

Izvor: PT

Autor: PT

Photo by Srdjan Stevanovic/Getty Images

Milojević, 143. teniser sveta, posle velike borbe i skoro tri sata igre savladao je iskusnog Argentinca – 6:7 (4), 6:2, 6:3.

Srpski teniser prvi put u karijeri igraće u glavnom žrebu nekog Grend slema.

U prvom setu gledali smo veliku borbu, nije bilo brejka tokom dvanaest gemova, te je usledio taj-brejk.

Majer je tamo bio nešto bolji i rezultatom 7:4 dolazi do vođstva u setovima – 7:6 (4), 1-0.

Milojević nije klonuo duhom i u drugom setu za 40-tak minuta igre došao je do izjednačenja 6:2, 1-1.

Tokom trećeg perioda igre gledali smo veliku borbu, a presudan je bio sedmi gem u kojem Milojević nije uspeo da iskoristi šest brejk lopti, ali zato jeste sedmu.

Potom je lako potvrdio brejk, u devetom gemu ponovo oduzeo servis protivniku i rezultatom 6:3 došao do pobede.