Ponedeljak, 28.11.2022.

08:00

Srbija od sjaja do očaja – fudbaleri u neverici, Piksi frustriran

Fudbalska reprezentacija Srbije igrala je samo 3:3 protiv Kameruna, ispustivši dva gola prednosti u Dohi.

"Orlovi" su ugrozili plasman u nokaut fazu Svetskog prvenstva jer iz prva dva meča imaju samo jedan bod.

U trećem kolu Srbija će igrati sa Švajcarskom, koju će morati da pobedi da bi prošla dalje, ali samo u slučaju da Švajcarci ovog ponedeljka izgube od Brazila (20h).

Počelo je loše, Kamerun je poveo 1:0 u 29. minutu golom Kasteljeta posle kornera, a onda je usledio "blickrig" u nadoknadi vremena i pogoci Pavlovića i Milinković-Savića za preokret.

"Orlovi" su nastavili u istom ritmu i u 53. minutu posle sjajnog proigravanja Živkovića, Mitrović pogađa za 3:1.

Tada je već počelo da se razmišlja o gol-razlici, a onda je usledio debakl, nakon nove katastrofalne igre naše odbrane.

Abubakar i Čupo-Motig u dva minuta postižu dva gola i ruše snove Srbije.

U nastavku je naš tim mogao do pobede, ali je Mitrović propustio zicer, pa je pred našim timom teška misija da se izbori nokaut faza.

Srbija sledeći meč igra 2. decembra od 20 časova sa Švajcarskom, koja u međuvremenu igra protiv Brazila.