Stonoteniseri Crvene zvezde i Banata sastali su se u finalu nacionalnog šampionata, a posle prva meča u seriji bilo je 1:1.
Usledila je "majstorica" na terenu Banata, a pitanje šampiona odlučeno je u poslednjem, sedmom meču.
Duel odluke pripao je kapitenu Zvezde Marku Jevtoviću i uzdanici Banata, Nemanji Đilasu, a na kraju je pripao asu crveno-belih sa 11:6, 11:5 i 11:4.
I tada kreće drama...
Nemanja Đilas, pomenuti igrač Banata koji je poražen u odlučujućem meču, a inače je i reprezentativac Srbije, odlučio je da poraz... Proslavi sa igračima Crvene zvezde.
Tim povodom reagovao je i tim iz Zrenjanina:
"Nažalost, nismo uspeli da ostvarimo cilj za koji ćemo morati da sačekamo neku novu priliku, ali smo ponosni na sve što smo uradili u tekućoj sezoni 2024/25. Naglasili smo da je finale bilo veoma kvalitetno i uzbudljivo, ali ono što se desilo posle njega u potpunosti ga je bacilo u drugi plan. Naš igrač, reprezentativac Srbije i stipendista Ministarstva sporta, Nemanja Đilas je napravio skandalozan potez", započeo je Banat svoje saopštenje.
Najozbiljniji deo problema napravilo je to što je Đilas još u januaru ove godine obelodanio da će karijeru nastaviti urpavo u Crvenoj zvezdi.
"Dok je klub sve svoje obaveze prema njemu izvršio i pre vremena, on je prekršio ugovor time što je obukao dres drugog kluba i proslavio osvajanje titule koju je Crvena zvezda osvojila u duelu protiv kluba čiji je on član. Klub i svi ljudi u njemu u potpunosti se ograđuju od poteza kojim je Đilas ponizio naš klub i sve ono što smo gradili zajedno s njim prethodnih sedam godina. Iznenađeni i uvređeni gestom koji je napravio naš igrač, posle poraza u odlučujućoj partiji finala, moramo da preduzmemo određene korake", podvučeno je u saopštenju.
Ostaje nejasno na kakve korake će se opredeliti stonoteniski klub Banat, kao i da li će se Zvezda i sam igrač oglašavati povodom ovog incidenta.
Košarkaši Hapoela pobedili su Makabi 99:88 u zaostaloj utakmici Evrolige i tako oduzeli poslednju nadu Zvezdi da može do šestog mesta pobedom nad Realom u poslednjem kolu.
Mikel Arteta, trener Arsenala, poručio je da njegovi igrači ulaze u revanš četvrtfinala Lige šampiona protiv Sportinga vođeni "čistom vatrom", naglasivši da ekipa mora da igra bez straha.
Trener fudbalera Reala Alvaro Arbeloa odredio je spisak igrača za revanš utakmicu četvrtfinala Lige šampiona protiv Bajerna, saopštio je danas madridski klub.
Košarkaški klub Monako ulazi u ključnu fazu razgovora o novim investicijama, a konkretniji pomaci očekuju se krajem aprila. Ishod ovog procesa mogao bi da bude presudan za dugoročnu poziciju kluba u Evroligi, ali i za formiranje tima za narednu sezonu.
Pripreme Arsenala za ključnu nedelju sezone ozbiljno su uzdrmane, pošto čak petorica važnih igrača nisu trenirala pred odlučujuće mečeve u Ligi šampiona i Premijer ligi.
Vlasnik Napolija Aurelio De Laurentis izneo je niz radikalnih predloga za promenu fudbalskih pravila, ističući da je sportu neophodna modernizacija kako bi zadržao mlađu publiku.
Srpska stonoteniserka Izabela Lupulesku plasirala se u treće kolo Svetskog prvenstva u Dohi, pošto joj je 24. nositeljka Rumunka Elizabeta Samara predala meč posle prvog seta.
Srpska stonoteniserka Andrea Todorović plasirala se u drugo kolo Svetskog prvenstva u Dohi, pošto je savladala južnoafričku predstavnicu Danišu Patel sa 4:1, po setovima 11:5, 10:12, 11:5, 11:3, 12:10.
Ministar sporta Zoran Gajić organizovao je prijem za predsednika Evropske stonoteniske unije (ETTU) Pedra Muru i delegaciju Stonoteniskog saveza Srbije (STSS).
Mikel Arteta, trener Arsenala, poručio je da njegovi igrači ulaze u revanš četvrtfinala Lige šampiona protiv Sportinga vođeni "čistom vatrom", naglasivši da ekipa mora da igra bez straha.
Trener fudbalera Reala Alvaro Arbeloa odredio je spisak igrača za revanš utakmicu četvrtfinala Lige šampiona protiv Bajerna, saopštio je danas madridski klub.
Partizan dočekuje Žalgiris u 37. kolu Evrolige nakon što je preminuo legendarni Duško Vujošević – kompletna analiza meča, statistika, kvote, izjave aktera i informacije gde gledati prenos uživo.
Partizan odavno nema nikakve šanse da se domogne plej-ofa ili plej-ina Evrolige, ali su crno-beli više puta napominjali da žele svima da pomrse račune i da će igrati maksimalno ozbiljno svaki meč do kraja.
Ford Explorer EV je u Evropi dobio potpuno novu ulogu i ime - Ford Explorer Van. Iako spolja izgleda gotovo identično kao putnički SUV, zahvaljujući izmenama sada se vodi kao komercijalno vozilo.
Nissan je predstavio treću generaciju modela Juke, koja donosi možda i najradikalniji dizajn do sada, ali i veliku promenu ispod lima – po prvi put ovaj model postaje potpuno električni model.
WhatsApp je objavio CarPlay aplikaciju koja korisnicima omogućava slanje poruka, upućivanje poziva i pristup omiljenim kontaktima direktno sa kontrolne table automobila.
Komentari 2
Pogledaj komentare Pošalji komentar