Nova vest
Logo
Pojedinačni sportovi 0

15.5.2024.

19:40

Italijanski biciklista Milan pobednik 11. etape na Điru

Italijanski biciklista Džonatan Milan pobedio je u 11. etapi trke Điro d'Italija, a roze majicu vodećeg u generalnom plasmanu zadržao je Tadej Pogačar iz Slovenije.

Izvor:Beta

Autor:B92.sport

B92.sport
Italijanski biciklista Milan pobednik 11. etape na Điru
Profimedia/ IMAGO

Milan je etapu dugu 207 kilometara od Fojana di val Fortorea do Frankavila al Marea prošao za četiri sata, 23 minuta i 18 sekundi.

On je sprintom u završnici pobedio drugoplasiranog Belgijanca Tima Merlira i Kejdena Grouvsa.

Merlir je prvo izbio na čelo i bio blizu druge pobede na ovogodišnjoj trci, ali ga je Milan pretekao i ostvario drugu etapnu pobedu na Điru ove godine, nakon što je bio najbrži i u četvrtoj etapi.

Vodeći u generalnom plasmanu Tadej Pogačar završio je etapu u grupi vozača i prvi je sa 41 sat, devet minuta i 26 sekundi.

Drugi je Kolumbijac Danijel Martines sa 2:40 minuta zaostatka, a treći je Britanac Gerajnt Tomas, koji je osvojio dva važna bonus poena, ali zaostaje za vodećim 2:56 minuta.

Naredna 12. etapa na programu je u četvrtak od Martinsikura do Fana dužine 193 kilometra.

Podeli:

Komentari 0

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Aktuelno

"Ne napadajte nas zbog gluposti"

Američki potpredsednik Džej Di Vens oštro je reagovao na način na koji EU sprovodi svoja digitalna pravila (DSA), poručivši da Brisel ne bi trebalo da "napada američke kompanije zbog gluposti".

B92

12:18

2 h

Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu