Biciklisti prete napuštanjem Vuelte zbog pro-palestinskih protesta FOTO/VIDEO
Vozači na Vuelti razmatraju odustajanje od trke ako se nastave pro-palestinski protesti.
Izvor: BBC
Carlos Castro / Zuma Press / Profimedia
Jedan pojedinac koji je nosio palestinsku zastavu izazvao je pad tokom 15. etape.
Timski hronometar u petoj etapi takođe je bio prekinut kada je tim Israel-Premier Tech, u vlasništvu izraelsko-kanadskog biznismena Silvana Adamsa, zaustavljen na putu od strane grupe demonstranata sa palestinskim zastavama.
Etapa 16, vožena u utorak, završena je osam kilometara pre planirane ciljne linije, dok su i druge etape ove godine, uključujući i 11. etapu – koja je skraćena i nije imala pobednika – bile pogođene sličnim incidentima.
Pre početka etape u sredu, vozači u pelotonu glasali su da će neutralisati etapu u slučaju novih ometanja, umesto da voze do nedefinisanog cilja – što je bio slučaj na danima koje su ranije prekidali protesti tokom ovogodišnje Grand Tur trke.
Miguel RIOPA / AFP / Profimedia
Organizatori Vuelte su kasnije u sredu objavili da će pojedinačni hronometar u Valjadolidu, planiran za 18. etapu u četvrtak, biti skraćen sa 27,2 km na 12,2 km, uz isti start i cilj, kako bi se omogućila "veća bezbednost" etape.
U intervjuu za novinsku agenciju Rojters, potpredsednik sindikata profesionalnih biciklista, Paskal Šantur, izjavio je da bi vozači mogli u potpunosti da odustanu od trke zbog bezbednosnih razloga, ukoliko dođe do novih incidenata.
"Vozači su većinom glasali da će stati u slučaju novih problema. Tada će odlučiti da li će nastaviti ili potpuno prekinuti trku", rekao je Šantur.
"Nažalost, uhvaćeni smo usred nečega što nas možda i ne uključuje direktno. Trenutno smo samo pijuni u velikoj partiji šaha, koja, nažalost, utiče i na nas", dodao je Džek Hejg, vozač tima Bahrain Victorious.
HAPPENING NOW in Galicia, Spain:
Protesters have successfully blocked Israel’s team from La Vuelta cycling race in solidarity with Palestine — demanding their immediate expulsion!
Udineze je uspeo da u istoj sezoni dvaput pobedi u Milanu. Tim Koste Runjaića ovoga puta je slavio protiv "rosonera". Čitav meč za domaće odigrao je naš Strahinja Pavlović.
Gradonačelnik Šapca dr Aleksandar Pajić sastao se sa prvim čovekom Međunarodne biciklističke trke Beograd–Banjaluka Vladimirom Kuvaljom i direktorom trke, proslavljenim srpskim biciklistom Sašom Gajičićem, koji je poreklom iz Šapca.
Na sastanku direktora Međunarodne biciklističke trke "Beograd–Banja Luka 2026" Vladimira Kuvalje i predsednika Opštine Veliko Gradište Dragana Milića zvanično je dogovoreno da Veliko Gradište bude etapno mesto 20. izdanja trke (22-26. april).
Partizan dočekuje Žalgiris u 37. kolu Evrolige nakon što je preminuo legendarni Duško Vujošević – kompletna analiza meča, statistika, kvote, izjave aktera i informacije gde gledati prenos uživo.
Partizan odavno nema nikakve šanse da se domogne plej-ofa ili plej-ina Evrolige, ali su crno-beli više puta napominjali da žele svima da pomrse račune i da će igrati maksimalno ozbiljno svaki meč do kraja.
Procene govore da novim proizvođačima može biti potrebno i do milijardu evra ulaganja tokom prve decenije poslovanja u Nemačkoj, bez garancije da će postići značajniji tržišni udeo.
Iako prvi model iPhone Air nije ostvario prodajne rezultate kojima se Apple nadao, novi izveštaji sugerišu da tehnološki gigant iz Kupertina ne odustaje od ovog koncepta.
Savezni službenici SAD ponovo mogu da koriste uslugu Claude AI kompanije Anthropic, nakon što je savezni sudija blokirao pokušaj Trampove administracije da je proglasi rizikom za lanac snabdevanja.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar