Domaćin: Rim (Italija) 25. avgust – 15. septembar Zemalja učesnica: 83 Sportista: 5.338 (muškarci – 4.727, žene – 611) Sportova: 17 (150 takmičenja) Stadion: Olimpiko u Rimu (60.000) Najviše medalja: Sovjetski Savez 103 (43 zlatnih)
Rim je pobedio u kandidaturi Brisel, Meksiko Siti, Tokio, Detroit, Budimpeštu i na kraju Lozanu.
Odziv je bio veliki, Južna Afrika se prvi put pojavila pod režimom aparthejda, a debitovao je i Singapur koji se "oslobodio" Britanaca i osvojio medalju u dizanju tegova, što će mu biti jedina do 2008. godine.
Najviše medalja osvojio je SSSR – 103, od čega su 43 zlatne.
Jedan od heroja celokupnog turnira bio je poslednji grčki kralj Konstatin drugi kada je postao šampion u plovidbi.
Samo 13 godina kasnije je abdicirao i okončao monarhiju, ali je ostao zapamćen i kao olimpijski šampion, osim kao poslednji kralj.
Posle tri uzastopna poraza u finalima na OI, Jugoslavija je postala šampion u fudbalu.
Tim sa Mitićem, Bobekom, Galićem, Kostićem i ostalima u borbi za zlato "prokletstvo" je skinuo protiv Danske 3:1, nakon što je Jugoslavija žrebom prošla Italiju posle nerešenog ishoda.
Ostaće zapisano da su strelci za naš tim pred više od 30.000 gledalaca bili Galić, Matuš i Kostić, dok je Jensen samo ublažio poraz Danske.
Do dan danas je to najveći uspeh seniorskog fudbala naše zemlje...
Još jedno srebro je osvojio Branislav Martinović u rvanju.
Sudbina Dušana Vlahovića i dalje je jedna od glavnih tema letnjeg prelaznog roka, a srpski reprezentativac dobio je rok da donese odluku o nastavku karijere.
Navijači Argentine našli su se na meti podsmeha na društvenim mrežama nakon što su uoči polufinala protiv Engleske spalili zastavu Ujedinjenog Kraljevstva, umesto zastave Engleske.
Novak Đoković nije uspeo da se plasira u finale Vimbldona, a baš kao i prošle sezone, bolji u polufinalu je bio Janik Siner. Italijan je dominantnom partijom zasluženo zakazao meč protiv Saše Zvereva.
Međunarodni olimpijski komitet je u utorak "privremeno" ukinuo suspenziju Rusiji i time otvorio put za njen povratak takmičenjima na narednim Igrama u Los Anđelesu 2028. godine.
Bivši olimpijski šampion u brzom hodanju, Italijan Aleks Švacer je ponovo pod istragom zbog dopinga, nakon što je već dva puta bio suspendovan zbog korišćenja nedozvoljenih supstanci.
Selektor vicešampiona sveta govorio je za B92.sport o istorijskom srebru Srbije, porazu od Australije koji je promenio sve, radu sa Nikolom Kusturicom, pozivu Dušana Alimpijevića i lekcijama koje je naučio od svojih igrača.
Stanković nema mnogo vremena da popravi detalje i ukomponuje ono čime raspolaže. Kostur tima je ostao, ali da li je dovoljno kvalitetan da ispuni očekivanja?
Siner je titulu na Vimbldonu osvojio malo više od mesec dana nakon šokantnog poraza na Rolan Garosu. Kecmanović mu je uzeo dva seta u prvom kolu, da bi mu do kraja još samo Zverev u finalu "otkinuo" jedan.
Fudbaleri Vojvodine neslavno su započeli borbu za Ligu Evrope, porazom od Ferencvaroša u Novom Sadu. Potencijalno lepa premijera pretvorila se u hladan tuš koji je priredio ozbiljan tim kakav je Fradi.
Nadali smo se novom spektaklu i dobili smo ga. Đoković i Siner opet u polufinalu Vimbldona, treći put u poslednje četiri godine. Italijan je favorit, ali Srbin ima posebnu auru u Londonu.
Meta je ugasila kontroverznu Muse AI opciju nakon pritiska javnosti i Holivuda. Funkcija je omogućavala da bilo ko bez dozvole pravi deepfake slike koristeći vaše javne objave na Instagramu.
Microsoft konačno uslišio molbe korisnika: Windows 11 pretraga postaje čistija, brža i oslobođena dosadnih reklama i sponzorisanog sadržaja na vrhu rezultata.
Globalne isporuke pametnih telefona pale su u drugom tromesečju ove godine za 11 odsto i dostigle najniži nivo za taj period još od 2013. godine, pokazuju najnoviji izveštaji.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar