Nova vest
Olimpizam 5

28.6.2024.

10:25

Vlada usvojila predlog o novčanim nagradama za dobitnike medalja

Vlada Srbije je usvojila uredbu o novčanim nagradama za Olimpijske igre u Parizu.

Autor:B92.sport

B92.sport
Vlada usvojila predlog o novčanim nagradama za dobitnike medalja
Profimedia/Marcel ter Bals/Orange Pictures

Nagradni iznosi su na inicijativu predsednika Srbije Aleksandra Vučića znatno uvećani.

Srbija ima već preko 100 predstavnika na Igrama koje će se u julu i avgustu održati u Parizu, a dobitnici medalja će dobiti popriličan novčani iznos.

Predlog Ministarstva sporta je bio da se nagrade uvećaju, što je na kraju i prihvaćeno.

Tako će za osvajanje zlatne medalje srpski sportisti dobiti 200.000 evra, za srebro 100.000, a za bronzano odličje 60.000. 

Treba istaći da je iznos novčanih nagrada najveći u istoriji srpskog sporta.

Srbija za sada ima 109 predstavnika u Parizu, a pre tri godine u Tokiju naši sportisti su osvojili tri zlatne, jednu srebrnu i pet bronzanih medalja.

Podeli:

Komentari 5

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Euroleague

Neka bude za Duleta

Partizan dočekuje Žalgiris u 37. kolu Evrolige nakon što je preminuo legendarni Duško Vujošević – kompletna analiza meča, statistika, kvote, izjave aktera i informacije gde gledati prenos uživo.

Iva Jevtić

10:30

1 d

Euroleague

Partizanov dan tuge

Partizan odavno nema nikakve šanse da se domogne plej-ofa ili plej-ina Evrolige, ali su crno-beli više puta napominjali da žele svima da pomrse račune i da će igrati maksimalno ozbiljno svaki meč do kraja.

Stefan Nikolić

9:00

2 d

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu