Japanci su kontrolisali meč i rutinski došli do pobede, od samog starta, pa sve do kraja. Imali su male turbulencije tokom trećeg seta, ali su se ispravili u četvrtom.
U prvom, došli su na samom startu do velikih +5 (10:5), a potom je prednost rasla do samog kraja. Imali su sedam set lopti (24:17), a prvu su iskoristili za vođstvo 1:0.
Drugi je bio skoro pa preslikan kao prvi, ponovo su Japanci stekli ranu prednost (11:6), a potom su imali i velikih +10 (23:13), na kraju rutinska završnica za 2:0 u setovima.
Treći je bio mnogo bolji za Srbiju, kontrolisali su "Orlovi" set od samog starta, došli do vođstva koje nisu ispuštali. Ipak, došlo je do drame u završnici.
Imali su izabranici George Krecua 19:13, a onda je usledio odgovor Japana posle tajm-auta, prišli su na poen zaostatka (22:21), ali su srpski odbojkaši uspeli da konsoliduju svoje redove i dođu do 2-1 u setovima.
U četvrtom odlučujućem, Japan se vratio na kolosek, ponovo je došao do rane prednosti i samo nastavio da je podiže. Azijska selekcija je bila bolja u svim segmentima igre u tom delu igre i ubedljiv trijumf u njemu je bio potpuno zaslužen.
Najbolji kod "Orlova" bio je Mašulović sa 16 poena, a dvocifren pored njega bio je još samo Marinović sa 14.
Na drugoj strani Ran je dominirao sa 22 poena, Išikava je imao 12, a Nišida deset.
Srbiju sada očekuje duel sa Kubom 26. juna, dok Japan istog dana igra sa Iranom.
Utakmicu između Srbije i Japana mogli ste da ispratite UŽIVO uz liveblog B92.sport:
17:25, 15:25, 25:22, 14:23 – čekamo konačan rezultat
Japan neuporedivo bolji, u ovim trenucima da se zapitate kako je Srbija uzela treći set.
15:30
17:25, 15:25, 25:22, 12:19 – serija Srbije, pa serija Japana
Serija Srbije od 2:0, ali onda servis greška Stefanovića, a zatim katastrofalan prijem Kokeze i novi poeni Japana iz kontre, a onda Takahaši blokira i to je njegov 21. poen.
Tajm-aut Krecu.
15:28
17:25, 15:25, 25:22, 10:16 – Japan hrli ka pobedi
Serija Japanaca od 5:0 donela im je +7. Srbija je uspela da se malo konsoliduje posle toga, ali je prednost, utisak je, prevelika da bi se stigla.
15:15
17:25, 15:25, 25:22, 7:9 – Srbija hvata zalet
Vratila se Srbija u igru, smanjila je zaostatak od pet poena na samo dva, i dalje se vodi velika borba.
Mogu li "Orlovi" do preokreta?
15:15
17:25, 15:25, 25:22, 3:8 – Loš start Srbije
Vratili su se "Orlovi" u mod iz prva dva seta.
Odlično su krenuli, a onda pet poena u nizu za Japance, koji ponovo sve kontrolišu.
Sada su na +5.
15:02
17:25, 15:25, 25:22 – Srbija osvaja set!
Kontrolisala je igru Srbija od samog starta, vodili su "Orlovi" i na kraju došli do seta.
Bilo je drame, posle 19:13, Japan se vratio u meč 22:21, ali su izabranici Krecua uspeli da konsoliduju svoje redove i dođu do seta.
Sada je 2:1 za Japan.
14:58
17:25, 15:25, 22:21 – Japan se vraća
Serija grešaka za "Orlove". Bilo je 19:13 za Srbiju, a onda je bolja igra Japana došla posle tajm-auta.
Kavaj Lenard mogao bi da se nađe pred velikim problemom zbog istrage koju NBA vodi protiv Los Anđeles Klipersa zbog mogućeg zaobilaženja pravila seleri kepa (ograničenje plata).
Novak Đoković nije uspeo da se plasira u finale Vimbldona, a baš kao i prošle sezone, bolji u polufinalu je bio Janik Siner. Italijan je dominantnom partijom zasluženo zakazao meč protiv Saše Zvereva.
Reprezentativka Srbije u odbojci Bojana Gočanin proglašena je za najboljeg primača servisa u ovogodišnjoj Ligi nacija, saopštili su organizatori takmičenja.
Mlađe seniorke Srbije (igračice do 22 godine, rođene 2005. i mlađe), aktuelne dvostruke uzastopne vicešampionke Evrope, u svom trećem finalu prvenstva Evrope nisu uspele da se domgnu zlata.
Kavaj Lenard mogao bi da se nađe pred velikim problemom zbog istrage koju NBA vodi protiv Los Anđeles Klipersa zbog mogućeg zaobilaženja pravila seleri kepa (ograničenje plata).
Selektor vicešampiona sveta govorio je za B92.sport o istorijskom srebru Srbije, porazu od Australije koji je promenio sve, radu sa Nikolom Kusturicom, pozivu Dušana Alimpijevića i lekcijama koje je naučio od svojih igrača.
Stanković nema mnogo vremena da popravi detalje i ukomponuje ono čime raspolaže. Kostur tima je ostao, ali da li je dovoljno kvalitetan da ispuni očekivanja?
Siner je titulu na Vimbldonu osvojio malo više od mesec dana nakon šokantnog poraza na Rolan Garosu. Kecmanović mu je uzeo dva seta u prvom kolu, da bi mu do kraja još samo Zverev u finalu "otkinuo" jedan.
Fudbaleri Vojvodine neslavno su započeli borbu za Ligu Evrope, porazom od Ferencvaroša u Novom Sadu. Potencijalno lepa premijera pretvorila se u hladan tuš koji je priredio ozbiljan tim kakav je Fradi.
Nadali smo se novom spektaklu i dobili smo ga. Đoković i Siner opet u polufinalu Vimbldona, treći put u poslednje četiri godine. Italijan je favorit, ali Srbin ima posebnu auru u Londonu.
U Italjii je ugašeno 850 kamera za merenje brzine nakon žalbi stanovništva da ne ispunjavaju sve zakonske propise, i da više služe da se puni budžet nego da pojačaju bezbednost saobraćaja.
OpenAI razvija kućni pametni zvučnik bez ekrana koji se kreće i uči iz vaših mejlova. Dok se čeka lansiranje, Apple je već pokrenuo tužbu zbog navodne krađe tajni.
Meta je ugasila kontroverznu Muse AI opciju nakon pritiska javnosti i Holivuda. Funkcija je omogućavala da bilo ko bez dozvole pravi deepfake slike koristeći vaše javne objave na Instagramu.
Komentari 14
Pogledaj komentare Pošalji komentar