Nova vest
Odbojka 6

18.2.2026.

11:28

Odbojkašice Partizana stale uz trenera: "Svi smo svesni njegovog načina rada"

Odbojkašice Partizana oglasile su se saopštenjem u kom su pružile podršku svom treneru Nenadu Živanoviću.

Autor:B92.sport

B92.sport
Odbojkašice Partizana stale uz trenera: "Svi smo svesni njegovog načina rada"
Burak Basturk/MEI / Sipa Press / Profimedia

Trener crno-belih je tokom jednog tajm-auta na utakmici protiv Crvene zvezde koristio neprimeren rečnik u razgovoru sa svojim igračicama.

Taj momenat su uhvatile televizijske kamere, ubrzo se "zavrteo" na društvenim mrežama, posle čega je situacija eskalirala.

Reagovalo je Ministartsvo sporta koje je osudilo Živanovićev akt, nakon čega je klub pokrenuo postupak protiv njega.

Nakon toga je stiglo do oglašavanja igračica, koje su stava da je situacija otišla predaleko.

Njihovo saopštenje prenosimo u celosti.

"Pišemo Vam u ime cele ekipe zbog novonastale situacije i htele bismo da vam prenesemo naš stav. Kao neko ko je dugo u sportu sigurno znate šta sve sport može da probudi u svakom od nas. Svi smo tu sa jednim ciljem, a to je maksimum na svakoj utakmici i što bolji rezultat na terenu. Čak i kada mi posustanemo, tu je trener da nas podigne, probudi i nadahne za nastavak utakmice", stoji u saopštenju i dodaje se:

"Svi smo svesni njegovog načina rada i kako reaguje u želji za boljim rezultatom, godinama se nije našla osoba kojoj je to smetalo i to mnogo govori. Ekipa stoji iza svog trenera i znamo da sigurno nije imao lošu nameru što govori i njegova izjava na kraju utakmice. Volele bismo da se smanje tenzije u što kraćem roku i da se fokus vrati na odbojku."

Podeli:

Komentari 6

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Partizan

Falilo je samo jedno

Malo upućeniji u fudbal su tada znali o kakvom se igraču radi, a ubrzo su to saznali i "grobari" koje je Natho momentalno kupio lakoćom pokreta i dodavanja već na debiju.

Stefan Smuđa

8:25

6 d

Apps

Moskva nemilosrdna

Moskovski sud je doneo odluku kojom je Telegram proglašen krivim zbog neuklanjanja sadržaja koji je u Rusiji označen kao zabranjen. Telegram je kažnjen sa sedam miliona rubalja (oko 80.000 evra).

Tanjug

8:52

4 h

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu