Kao i košarkaši pre dve godine, odbojkaši će na Filipinima pokušati da se okite najsjajnijim odličjem, ali da bi u tome uspeli moraju da naprave veliki podvig i iznenade sve one koji su im dali minimalne šanse za tako nešto.
SP će se održati od 12. do 28. septembra u Kezon Sitiju i Pasaj Sitiju, predgrađima Manile, na Filipinima. Prvenstvo će se igrati u dve dvorane: "Araneta Koloseumu" u Kezon Sitiju i Areni "SM Azijski mol" u Pasaj Sitiju, gde će se odigrati svi mečevi od osmine finala do finala.
Prvi meč će biti odigran u petak između Tunisa i domaćina, a sa početkom od 13 časova.
Muška seniorska reprezentacija Srbije igraće u H grupi sa Brazilom, Češkom i Kinom u Manili. Srbija će prvi meč u H grupi odigrati protiv Češke u nedelju, 14. septembra od 11.30 časova po našem vremenu.
Seniori Srbije će u 2. kolu H grupe igrati protiv Kine u utorak, 16. septembra od 15.00 časova po našem vremenu, a u poslednjem, 3. kolu, protiv Brazila u četvrtak, 18. septembra od 4.00 časa ujutro po našem vremenu.
Plasman u osminu finala izboriće 2 reprezentacije, a selekcije iz H igraće protiv dve najbolje reprezentacije iz A grupe u kojoj igraju Filipini, Iran, Egipat i Tunis.
Kenichiro Ogane / AFLO / Profimedia
Utakmice u H, A, D i E grupi igraće se u Areni "SM Azijski mol" u Pasaj Sitiju, a mečevi u B, C, F i G grupi u „Araneta Koloseumu“ u Kezon Sitiju.
George Krecu, selektor Srbije, saopštio je spisak igrača (14) koji će igrati na Svetskom prvenstvu: Nikola Jovović, Vuk Todorović, Dražen Luburić, Dušan Nikolić, Stefan Negić, Aleksandar Nedeljković, Nemanja Mašulović, Aleksandar Stefanović, Vladimir Gajović, Marko Ivović, Miran Kujundžić, Pavle Perić, Veljko Mašulović i Nikola Brborić.
U stručnom štabu muške seniorske reprezentacije Srbije, pored Krecua, su Neven Majstorović, drugi trener, Matijas Rebeles Kioći, kondicioni trener, Đorđe Pejić i Kasper Jakub Nalepka, statističari, Nikola Milićević i Ivan Ružić, fizioterapeuti, Lazar Mičeta, doktor, i Edin Škorić, tim menadžer.
Titulu svetskog šampiona brani selekcija Italije, koja je 2022. u finalu SP savladala Poljsku rezultatom 3:1, po setovima 22:25, 25:21, 25:18, 25:20. Odbojkaši Srbije su na prethodnom SP zauzeli deveto mesto.
Fudbaleri Galatasaraja igraće u osmini finala Lige šampiona, pošto su uspeli da eliminišu Juventus posle produžetaka u izuzetnom trileru u Torinu – 3:2.
Košarkaši Mege su se plasirali u finale Kupa Radivoja Koraća šesti put u istoriji nakon što su u polufinalu ubedljivo savladali ekipu Partizana rezultatom 80:58.
Odbojkaški klub Partizan oglasio se zvaničnim saopštenjem nakon "večitog" derbija protiv Crvene zvezde i saopštio da je pokrenuo postupak protiv svog trenera Nenada Živanovića.
Ministarstvo sporta Srbije reagovalo je na veliki skandal koji se dogodio tokom predstojećeg večitog derbija u Superligi između odbojkašica Crvene zvezde i Partizana
Kada pomislimo na ideal japanskog ratnika iz feudalnih vremena, ne vidimo samo čoveka sa mačem. Vidimo nekoga ko ne govori mnogo, ali kada dođe trenutak, on ne izostaje.
Košarkaši Srbije nastavljaju put ka Svetskom prvenstvu u Kataru 2027. godine, a ovog petka od 19.00 čeka ih duelom protiv Turske u hali "Aleksandar Nikolić".
Košarkaši Partizana bili su blizu trijumfa nad šampionom Evrope, ali su na kraju crno-beli morali da pruže ruku Fenerbahčeu i čestitaju na 21. trijumfu u sezoni (81:78).
Nemački automobilski gigant BMW nalazi se u završnoj fazi pregovora sa Evropskom komisijom oko izuzeća od carina na električna vozila koja ovaj koncern proizvodi u Kini.
Komentari 13
Pogledaj komentare Pošalji komentar