Selektor ženske odbojkaške reprezentacije Srbije Zoran Terzić izjavio je u Beogradu kako su protekle pripreme nacionalnog tima za predstojeće Svetsko prvenstvo.
Odbojkašice Srbije su u Beogradu odradile poslednji trening uoči odlaska na turnir u Kinu, a potom i na SP, koje će biti održano od 22. avgusta do 7. septembra na Tajlandu.
"Mogu da kažem je da sam zaista vrlo zadovoljan kako su odbojkašice radile ceo ovaj period, koliko su bile i vredne i postojane u tome što rade i želele, na kraju krajeva da poprave neke svoje nedostatke. To zavisi od mnogo faktora, a sve ćemo videti kada počne SP. Mogu da kažem da sam zadovoljan u principu kako to izgleda, možda čak i zadovoljniji nego što sam mislio da ću biti. Da pre dva dana nije bilo povrede Minje Osmajić bile bi to jedne zaista uspešne pripreme bez praktično bilo kakvih nekih većih problema. Želim joj da se što pre oporavi i da nam se naravno priključi naredne godine", izjavio je Terzić u obraćanju medijima.
Terzić će u utorak saopštiti konačan spisak igračica, koje će predstavljati Srbiju na SP.
"Večeras će da zaseda stručni štab, da vidimo ko nam je potrebniji, na kojoj poziciji... Ima nekih dilema. Ono što je dobro je da razmišljamo između igračica, i jedne i druge, koje su zaista vrlo dobro trenirale i radile. Nije ono da razmišljamo između dve loše koja je bolja od njih. Tako da mislim da nećemo pogrešiti koga god da izaberemo", dodao je selektor Srbije.
OSSRB
Odbojkašice Srbije će u Kinu otputovati 13. avgusta. Srbija će na turniru u Kini igrati zajedno sa domaćinom, Holandijom, Kanadom i Bugarskom.
"Mislim da su protivnici po meri. Od Bugarske i Kanade smo izgubili u Ligi nacija 3:2. Sa Holandijom nismo igrali, imaju jednu novu, mladu, dobru ekipu", rekao je selektor Srbije.
Odbojkašice Srbije će na SP igrati u grupi H sa selekcijama Japana, Ukrajine i Kameruna.
"Da probamo zaista od prve te utakmice na SP da odigramo najbolje moguće. Ako nam se pogode neke stvari, ako budemo igrali svoju najbolju igru, onda sam zaista ubeđen da možemo do tog polufinala SP. Videćemo kako će se sve to razvijati", naveo je Terzić.
Ivica Zubac (28), najdugovečniji igrač Los Anđeles Klipersa, trejdovan je u Indijana Pejserse u jednom od najšokantnijih poteza ovogodišnjeg prelaznog roka u NBA ligi.
Grčki košarkaš Janis Adetokumbo našao se u centru pažnje, ali ovog puta ne zbog igre na parketu. Posle dana nagađanja o njegovoj budućnosti u Milvokiju i mogućem transferu, objavljeno je da je reprezentativac Grčke postao suvlasnik kompanije "Kalši".
Debitant na Zimskim olimpijskim igrama, Norvežanin Sander Aitrem, osvojio je zlato u trci na 5.000 metara u brzom klizanju sa vremenom 6:03.95, opravdavši ulogu favorita.
Odbojkaši Srbije će u predstojećoj Ligi nacija u julu dočekati Tursku, Ukrajinu, Nemačku i Sloveniju, odredila je Svetska odbojkaška federacija (FIVB) pošto je objavljen kompletan raspored takmičenja za 2026. godinu.
Sava Grozdanović (1925), legendarni odbojkaški trener i jedan od utemeljivača moderne odbojke u Jugoslaviji i Grčkoj, preminuo je juče u Atini u 101. godini života.
Odbojkašice Crvene zvezde nisu uspele da se plasiraju u polufinale Kupa izazivača, pošto su u četvrtfinalu poražene od Panatinaikosa ukupnim rezultatom 6:1.
Finalni mečevi Kupa Srbije u obe konkurencije biće odigrani u nedelju, 1. marta u dvorani "Dudova šuma" u Subotici, saopštio je Odbojkaški savez Srbije (OŠ).
Debitant na Zimskim olimpijskim igrama, Norvežanin Sander Aitrem, osvojio je zlato u trci na 5.000 metara u brzom klizanju sa vremenom 6:03.95, opravdavši ulogu favorita.
Crvena zvezda je imala meč u rukama, kontrolisala ritam veći deo meča i odbranom držala Makabi ispod svog proseka, ali je sve stalo u poslednji napad, gde je Džordan Nvora promašio pobedu.
U utakmici koja je po rezultatu bila ubedljiva, a po utisku još ubedljivija, Partizan je protiv Panatinaikosa (78:62) pokazao kako izgleda timska pobeda u punom značenju te reči.
Košarkaši Partizana od 20 sati i 30 minuta dočekuju ekipu Panatinaikosa u meču 27. kola Evrolige, a ovo je sve što treba da znate o predstojećem susretu u Beogradskoj areni.
Uvek postoji nešto neodoljivo privlačno u onome što ne možeš da imaš. Taj poriv, čini se, nije zaobišao ni ukus za automobile osramoćenog finansijera Džefrija Epstajna.
Nakon što je Anthropic tokom Super Bowla emitovao reklame kojima ismeva uvođenje oglasa u ChatGPT, direktor OpenAI-ja Sem Altman odgovorio je žestokim optužbama, nazivajući konkurentsku firmu "autoritarnom" i "obmanjujućom".
Istraživači bezbednosti otkrili su masovnu kampanju sajber špijunaže, pod nazivom "Shadow Campaigns", koja je ciljala vladine institucije i kritičnu infrastrukturu širom sveta, uključujući i Srbiju.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar