Utorak, 30.01.2024.

07:31

Jokića izdao šut, ali nije tripl-dabl VIDEO

Košarkaši Denvera pobedili su ekipu Milvokija u prvenstvenoj utakmici NBA lige rezultatom 113:107, a Nikola Jokić je ostvario novi tripl-dabl.

Srpski košarkaš je postigao 25 poena, uz 16 skokova i 12 asistencija uz nešto slabije procente šuta nego inače.

On je na parketu proveo 39,5 minuta i imao 10/25 iz igre, 1/6 za tri poena i 4/5 sa linije penala.

Nagetsima je ovo peta pobeda u poslednjih šest utakmica i sada su na skoru 33-15, a naredni rival im je prvi tim Zapada, Oklahoma Siti Tander u gostima.

Bilo je ovo veče okršaja Jokića i Mareja sa jedne, i Adetokumba i Lilarda sa druge strane.

Marej je što se tiče poena bio još raspoloženiji od Jokića, postigao je 35 poena uz pet asistencija, a neki od ključnih poena u poslednjoj deonici bili su njegovi.

Kod Nagetsa, Majkl Porter Džunior je dodao 13, a Kentavijus Koldvel-Poup 12 poena.

U timu Baksa Janis Adetokumbo je bio najefikasniji sa 29 poena uz 12 skokova i četiri asistencije, Bruk Lopez je dodao 19, a Demijan Lilard 18 poena.

Jokić je 119. tripl-dabl učinkom u karijeri i 14. u sezoni uspeo da se učvrsti na večnoj listi NBA i sve je bliži Medžiku Džonsonu koji ima 138 takvih učinaka u karijeri.

Meč je bio veoma interesantan od početka do kraja.

Na poluvremenu ekipe su bile izjednačene 56:56, da bi Denver u poslednjih 12 minuta ušao sa sedam poena prednosti, 82:75.

Sredinom poslednje deonice imali smo rezultatsku klackalicu, Milvoki je nakratkio prešao u vođstvo (86:88), ali usledio je bolji finiš Nagetsa i rezultat nije izostao.